تعرض به زندانیان فلسطینی یعنی اعلان جنگ
کد خبر: 1023016
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I8G
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
هشدار گروه‌های فلسطینی به رژیم صهیونیستی
پس از اعتصاب غذای ده‌ها اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی، جهاد اسلامی فلسطین در پیامی به صهیونیست‌ها هشدار داد که در مقابل این اقدامات، صبر آن‌ها هرگز طولانی نخواهد شد. جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با تأکید بر اینکه اسرا خط قرمز هستند، تعرض به آن‌ها را به معنای اعلان جنگ دانست. همزمان صد‌ها نقطه از اراضی اشغالی شاهد اعتراضات گسترده علیه نخست‌وزیر صهیونیستی بود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: در پی تحرکات خزنده رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری و فشار‌های این رژیم بر اسرای فلسطینی، گروه‌های مقاومت به مقامات صهیونیستی پیام هشدار ارسال کردند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، روز یک شنبه طی ویدئویی به رژیم صهیونیستی درباره بی‌توجهی به زندانیان فلسطینی دربند این رژیم هشدار داد. سرایاالقدس در این ویدئو که «صبر ما حدی دارد» نام‌گذاری شده، از زبان زیاد النخاله، دبیرکل خود به رژیم صهیونیستی درباره شرایط اسرای فلسطینی هشدار داد. شاخه نظامی جهاد اسلامی تهدید کرده است در صورتی که اتفاق ناگواری برای اسیر ماهر الاخرس رخ دهد، ساکت نخواهد نشست. در ادامه پیام ویدئویی گردان‌های صلح تصاویری از موشک‌های آماده پرتاب «بدر۳» همراه با صدای آژیر هشدار در شهرک‌های غلاف غزه پخش شدند. همچنین گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را از هرگونه تعرض به اسرای فلسطینی برحذر داشته و این رژیم را مسئول جان اسرا به ویژه اسرایی دانست که دست به اعتصاب غذا زده‌اند. در ادامه این بیانیه خود تأکید شده است: «اسرای فلسطینی خط قرمز هستند و هرگونه تعرض به آنان به منزله اعلان جنگ است». این هشدار‌ها پس از آن ارسال شد که ۳۰ اسیر فلسطینی در زندان عوفر که بیشتر آنان از اعضای حماس، جهاد اسلامی و جبهه خلق هستند، در حمایت از اسیر ماهر الاخرس و وائل جاغوب دست به اعتصاب غذا زدند. اسیر ماهر الاخرس از ۷۶ روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است و وضعیت سلامت او از شامگاه شنبه بیش از پیش رو به وخامت رفته است. وائل الجاغوب هم که مسئول شاخه جبهه خلق برای آزادی فلسطین در زندان‌های رژیم اشغالگر است، از نیمه‌های سال ۲۰۰۱ که بازداشت شده است، به حبس ابد محکوم شد و از سه ماه پیش نیز هرگونه تماس تلفنی یا ملاقاتی از جانب خانواده این اسیر با فرزندشان را ممنوع کردند و سپس به سلول انفرادی منتقل شد. گروه‌های مقاومت غزه در ماه‌های اخیر بار‌ها به مقامات صهیونیستی هشدار داده‌اند که اگر دست از پا خطا کند، این بار همه سرزمین‌های اشغالی را موشک‌باران خواهند کرد. در آخرین دور درگیری‌ها بین ارتش صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین، طی دو روز بیش از ۷۰۰ موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک شد و همین مسئله مقامات تل‌آویو را مجبور کرد به آتش‌بس فوری تن دهند.

تمام اراضی اشغالی علیه نتانیاهو

با وجود محدودیت‌های کرونایی در سرزمین‌های اشغالی، اعتراضات علیه کابینه تل‌آویو همچنان ادامه دارد. به گزارش شبکه المیادین، برای دومین هفته متوالی، اراضی اشغالی فلسطین شاهد اعتراضات ده‌ها هزار نفری علیه سیاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر صهیونیستی در بیش از ۱۲۰۰ نقطه بود. رسانه‌های صهیونیستی تظاهرات شنبه شب در اراضی اشغالی را بی‌سابقه توصیف کردند. رسانه‌ها همچنین گزارش دادند پس از یورش معترضان به یک ایست و بازرسی نیرو‌های پلیس، درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان به وجود آمد. وب سایت‌ای ۲۴، نوشت که جنبش پرچم‌های سیاه اسرائیل، همچنان ادامه دارد؛ اعتراضاتی که خواستار استعفای نتانیاهو است و شنبه شب به تجمع هزاران اسرائیلی در صد‌ها نقطه انجامید. به گزارش شبکه المنار، تظاهرکنندگان پرچم‌های رژیم صهیونیستی و پرچم‌های سیاه و بنر‌هایی را حمل می‌کردند که شامل نوشته‌هایی در محکومیت نتانیاهو بود. طی ماه‌های گذشته که تظاهرات علیه فساد نتانیاهو و نحوه مدیریت مقابله وی با ویروس کرونا برگزار می‌شود، در تظاهرات عصرهای شنبه بیشترین تعداد معترضان مشارکت کرده بودند. این اعتراض‌های سراسری علیه کابینه درحالی است که نتانیاهو تظاهرات را تلاشی برای زیر پا گذاشتن دموکراسی می‌داند و رسانه‌های صهیونیستی را به تحریک علیه خود متهم می‌کند. به گزارش سایت عربی۲۱، دان مریدور، از رهبران حزب لیکود از رفتار شوکه‌کننده نتانیاهو انتقاد کرد و گفت که او هیچ معیار اخلاقی ندارد و سیاست‌هایش نشانه هرج و مرج و آشوب است. وی در این باره اظهار کرد: «اسرائیلی‌ها حق دارند علیه نخست‌وزیر تظاهرات کنند و این تظاهرات به هیچ وجه لغو نخواهد شد، چراکه دولت اسرائیل کار‌های وحشتناکی را انجام می‌دهد و چنین شخصی نمی‌تواند نخست‌وزیر باشد». اعتراضات اسرائیلی‌ها علیه کابینه نتانیاهو، پس از افشای پرونده‌های فسادش در سال‌های اخیر افزایش یافته و افکار عمومی خواهان برکناری وی از قدرت است. این اعتراضات که در دهه‌های اخیر بی‌سابقه بوده است، شکاف‌های اجتماعی در جامعه صهیونیستی را تشدید کرده و برخی ناظران و مقامات صهیونیستی از احتمال فروپاشی این رژیم سخن می‌گویند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار