توسعه و تکمیل فاز نهایی باغ آلبالو چناران توسط سازمان موقوفات ملک
کد خبر: 1022898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I6M
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
تا پایان سال جاری صورت خواهد گرفت
مدیر کشاورزی موقوفات ملک آستان قدس رضوی از توسعه و تکمیل فاز نهایی باغ آلبالو چناران مربوط به این موسسه تا پایان سال جاری خبر داد.

محمد هاشم‌زاده بیان کرد: در این پروژه قرار است 15 هکتار آلبالو مجاری در باغ رضوی یک که با استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری می‌شود، کاشته شود.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه باغات از ابتدای امسال تصریح کرد: انتخاب و جایگزین کردن ارقام جدید، بازارپسند و پر بازده آلو در باغات جدید، از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.
مدیر کشاورزی موقوفات ملک آستان قدس رضوی با بیان این که 100 درصد باغات رضوی مجهز به سیستم‌های آبیاری قطره‌ای است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه پروژه آبیاری زیرسطحی هوشمند باغ ملک نیز در سطح 25 هکتار نیز در حال بهره‌برداری است.
هاشم‌زاده ادامه داد: از جمله مزایای روش‌های نوین آبیاری می‌توان به افزایش راندمان و بهره‌وری آب، استفاده بهینه از آب و همچنین کاهش بسیار زیاد هدررفت و مصرف آب اشاره کرد.
وی توزیع یکنواخت آب، کاهش علف‌های هرز در باغات، صرفه‌جویی در هزینه‌های بهره‌برداری، مدیریت بهتر منابع آبی و... را بخشی دیگر از ویژگی‌های این سامانه عنوان کرد.
هاشم‌زاده با اشاره به کیفیت محصولات تولیدی در باغات این سازمان در مقایسه با سایر محصولات مشابه تصریح کرد: با توجه به دقت انتخاب و کاشت ارقام بازارپسند و پر بازده و همچنین مدیریت باغی دقیق، محصولات سردرختی این سازمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: سازمان موقوفات ملک درصدد است با توجه به رویکرد تولید محصولات ارگانیک و ارزش و اهمیت سلامت افراد جامعه، سموم را در حداقل نیاز ممکن مصرف کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار