دیوار، دیگر آب انگور مجازی نمی‌فروشد!
کد خبر: 1022407
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HyR
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
گزارش «جوان آنلاین» از انتشار یک آگهی جنجالی در اپلیکیشن خرید و فروش کالا
مدت هاست که خبر‌هایی در مورد فروش مشروبات الکلی در شبکه‌های اجتماعی و برخی از اپلیکیشن‌های خرید و فروش کالا مطرح می‌شود، حالا فروش آب انگور چند ساله در اپلیکیشن دیوار جنجالی شد. آنطور که مشخص است انتشار دهنده این آگهی از ترفندی جدید استفاده کرده و با نوشتن «آب انگور» توانسته این نوشیدنی غیرمجاز را تبلیغ کند.
مهسا گربندی
سرویس جامعه جوان آنلاین: هر چند وقت یکبار موضوع فروش مشروبات الکی یا نوشیدنی‌های غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، معضلی که همچنان پابرجاست و مشخص نیست که تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ اما انتشار آگهی این نوشیدنی‌های غیرمجاز در سایت‌های اینترنتی داخلی توجیه پذیر نیست و نیاز به توضیح گردانندگان سایت و اپلیکیشن دارد.

به تازگی در اپلیکیشن دیوار یک آگهی با همین موضوع منتشر شده است، انتشار دهنده این آگهی عنوان آب انگور دو ساله را انتخاب کرده و دیوار نیز آن را تایید کرده است. هر چند این آگهی پس از چند ساعت حذف شد، اما آگهی دهنده در همین مدت توانسته شماره تماس خود را در معرض نمایش بگذارد و مشتری جذب کند، به همین دلیل خبرنگار «جوان آنلاین» علت انتشار این آگهی را از مسئولان دیوار جویا شد که متاسفانه حاضر به پاسخگویی نشدند.

دیوار، دیگر آب انگور مجازی نمی‌فروشد!

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا درباره انتشار آگهی آب انگور چندساله در سایت دیوار به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «تمامی سایت‌های واسط که تعداد آن‌ها در کشور ما زیاد است باید همیشه سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهند، آن‌ها باید به صورت مداوم مراقب باشند و آگهی‌های خود را رصد کنند، زیرا احتمال دارد با کوچکترین سهل انگاری آنها، آگهی مغایر با فرهنگ ما درج شود.»

این مقام انتظامی افزود: «در رصد‌هایی که پلیس فتا انجام می‌دهد متاسفانه شاهد انتشار آگهی ممنوعه در سایت‌های اینترنتی هستیم که به آن‌ها تذکر داده می‌شود. ما در مرحله اول تذکر می‌دهیم که اگر خلا یا باگی در سیستم هایشان وجود دارد را برطرف کنند و در مرحله دوم با آن‌ها برخورد قضایی خواهد شد.»

سرهنگ پاشایی در پایان تاکید می‌کند: «مسئول اصلی انتشار آگهی‌های نامتعارف و غیرمجاز مدیرمسئول سایت است که باید نظارت همیشگی بر آگهی‌های سایت خود داشته باشد. در صورت بروز مشکل نیز آن مسئله را اطلاع رسانی و خلا موجود یا باگ سیستم را برطرف کند تا چنین مشکلاتی پیش نیاید.
 
وی می‌افزاید: «اگر این آگهی‌های غیرمجاز ادامه دار باشد به طور حتم مرجع قضایی با آن‌ها برخورد خواهد کرد. همانطور که پیش از این هم چنین برخوردی صورت گرفت. سایت‌های متخلف یا جریمه می‌شوند یا مجوز فعالیت شان باطل خواهد شد.»

هرچند مسئولان سایت دیواردر این خصوص حاضر به پاسخگویی نشدند، اما امید است که با رصد دقیق‌تر سایت، دیگر شاهد انتشار اینگونه آگهی‌های غیرمجاز و فروش اقلام ممنوعه نباشیم و مراکز انتظامی و قضایی نیز در صورت تکرارتخلف در فضای مجازی برخورد بازدارنده‌ای داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار