روحانی: تحریم و بدگویی در کار ما تأثیر ندارد
کد خبر: 1022305
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hwn
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
رئیس‌جمهور با بیان اینکه تلاش و خدمت ما تا روز و ساعت آخر این دولت مثل روز اول ادامه خواهد یافت و در روحیه ما هیچ تزلزلی ایجاد نخواهد شد، تصریح کرد نه تحریم دشمنان و جنگ اقتصادی آن‌ها در این دو سال و نیم اخیر و نه بدگویی کانال‌های ضد انقلاب و فارسی‌زبان خارج از کشور و نه سخنان ناروای بعضی از افراد که ناآگاهانه سخن می‌گویند در روحیه ما و کار ما تأثیر ندارد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، حسن روحانی عصر دیروز در بیست و هفتمین هفته «پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید»، در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی حوزه روستایی و عشایری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تبریک روز روستا از تلاش‌های انجام شده در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی ودستگاه‌های اجرایی برای روستاییان و عشایر تشکر کرد و گفت: تا پایان کار دولت این خدمات را به عنوان یک وظیفه مهم اجتماعی ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهوری با گرامیداشت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: امروز بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان طرح در سراسر کشور و در بخش‌های دولتی و نهاد‌های انقلاب، بسیج سازندگی، کمیته امداد و همچنین ستاد اجرایی فرمان امام و همه ارگان‌هایی که فعال بودند، در ۱۳ استان افتتاح شد. البته افتتاح طرح‌ها مربوط به سراسر کشور بود. اما مسئولین از ۱۳ استان در تماس بودند و این طرح‌ها افتتاح شد. وی با اشاره به اهمیت روستاییان و عشایر در زمینه امنیت غذایی گفت: روستاییان تولیدگران بزرگ کشور هستند. در شرایط جنگ اقتصادی و البته همیشه باید در مسئله مواد غذایی و محصولات کشاورزی روی پای خود بایستیم و این بار اصلی روی دوش روستاییان است. آن‌ها تولیدگران در همه بخش‌های کشاورزی، زراعی، دامی و باغی هستند. روحانی اضافه کرد: روستا‌ها غیراز تولید محصولات کشاورزی در صنایع دستی نقش زیادی دارند و در سال‌های اخیر در زمینه گردشگری هم نقش ارزشمندی پیدا کردند. روستا‌ها باید هم مراکز گردشگری و هم پاسدار فرهنگ ایران زمین و فرهنگ دینی و اسلامی باشند و هم مرزبانان سراسر کشور هستند.

رئیس جمهوری یادآورشد: همه دولت‌ها بعد از انقلاب اسلامی به روستاییان خدمت کردند. کار دولت یازدهم و دوازدهم قابل مقایسه با دولت‌های گذشته است و برای این خدمت از همه کارگزاران، مردم، کارگران، کشاورزان و کارمندان سراسر کشور تشکر می‌کنم که کار عظیمی در این مدت صورت گرفته است. وی با بیان اینکه تلاش و خدمت ما تا روز و ساعت آخر این دولت مثل روز اول ادامه خواهد یافت و در روحیه ما هیچ تزلزلی ایجاد نخواهد شد، تصریح کرد: نه تحریم دشمنان و جنگ اقتصادی آن‌ها در این دو سال و نیم اخیر و نه بدگویی کانال‌های ضد انقلاب و فارسی زبان خارج از کشور و نه سخنان ناروای بعضی از افراد که ناآگاهانه سخن می‌گویند در روحیه ما و کار ما تأثیر ندارد. روحانی خاطرنشان کرد: ما از خداوند استمداد و کمک می‌طلبیم و دستمان را به سوی مردم عزیز خودمان از روستایی و شهری دراز می‌کنیم و این ملت ما هستند که در همه جا می‌توانند یار کشور و استقلال و آزادی سرزمین بزرگ ما باشند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: به لطف خدا در بخش‌های مختلف خدمات بسیار ارزشمندی را خدمت روستاییان و عشایر عرضه کردیم. البته معنایش این نیست که خدمات ما بدون نقص و حداکثری بوده است ولی در شرایط جنگ اقتصادی با همه توان توانستیم این کار را انجام دهیم.

رئیس جمهوری کار‌های دولت در حوزه عمران روستایی را پرافتخار ارزیابی و تصریح کرد: همه آن‌هایی را که علیه ایران صحبت می‌کنند به مجادله می‌طلبیم و از آن‌ها می‌خواهیم به صحنه بیایند و آمار و ارقام را بیاورند و ببینیم در حوزه برق در سراسر کشور چند درصد مردم شهری و روستایی دارای برق هستند و در کشور‌های دیگر وضعیت چگونه است و آمار‌های بین‌المللی به طور متوسط چه می‌گویند. روحانی یادآور شد: الان صد درصد شهر‌های ما و بالای ۹۹ درصد روستا‌های ما برق دارند. تقریباً تا پایان دولت صد درصد روستا‌های ما هم صاحب برق خواهند شد که این موضوع بسیار مهم است. وی درباره اثرات تأمین برق روستایی در حوزه محیط زیست گفت: به غیراز رفاه مردم، مسئله محیط زیست هم مطرح است. وقتی برق را در اختیار روستایی قرار می‌دهیم یعنی بیابان ها، مراتع و جنگل‌ها را حراست و حفاظت می‌کنیم. رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: در زمینه آبرسانی به روستا‌ها هر هفته ۳۵ روستا در شرایط آب سالم پایدار قرار می‌گیرد و این خدمت بزرگ در سطح جهان کم نظیر است.

روحانی با بیان اینکه در آغاز این دولت کمتر از یک میلیون نفر دارای آب سالم بهداشتی پایدار بودند، خاطرنشان کرد: این مقدار تا پایان این دولت به نزدیک ۱۰ میلیون نفر می‌رسد و الان ۸ میلیون نفر دارای آب آشامیدنی سالم هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار