تخفیف ۹۰ درصدی بلیت اتوبوس و مترو برای سالمندان
کد خبر: 1021742
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hni
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به تخفیف ۹۰ درصدی کارت بلیت اتوبوس و مترو برای سالمندان در پایتخت گفت: ۵ سرای تجربه در پایتخت راه‌اندازی شده که پس از مهار کرونا، تعداد این سرا‌ها افزایش می‌یابد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره اقدامات مدیریت شهری برای سالمندان در پایتخت اظهار داشت: ارائه کارت منزلت به سالمندان توسط شهرداری تهران جهت استفاده این قشر از جامعه از حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و مترو به صورت تخفیف‌دار مدنظر قرار گرفته است.

وی درباره شرایط دریافت کارت منزلت توسط سالمندان گفت: دریافت کارت از طریق ارسال پستی درب منزل امکان‌پذیر است، ولی حتماً باید این افراد با مراجعه به سامانه درخواست کارت منزلت نسبت به تکمیل اطلاعات ثبت نام و دریافت کد پیگیری اقدام کنند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: سالمندان با دریافت کارت منزلت از تخفیف ۹۰ درصدی کارت بلیت مترو و اتوبوس به صورت یک ساله برخورد بهره‌مند می‌شوند.

نژادبهرام درباره ایجاد سرا‌های تجربه در پایتخت توسط شهرداری تهران گفت: استفاده از تجارب سالمندان و بزرگسالان برای جوانان بسیار می‌تواند در زندگی موثر واقع شود و بر همین اساس سرا‌های تجربه در ۵ نقطه از تهران راه‌اندازی شد.

وی بیان داشت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا توسعه سرا‌های تجربه فعلاً متوقف شده است و پس از مهار شدن این بیماری افزایش تعداد این سرا‌ها حتماً مدنظر قرار خواهد گرفت.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین مناسب سازی بوستان‌ها، معابر و خیابان‌های تهران برای ۴ گروه از جامعه از جمله سالمندان، کودکان، معلولان و زنان باردار طی ۳ سال گذشته مورد توجه قرار گرفته و اقدامات خوبی انجام شده است که توسعه این برنامه نیز هرچه بیشتر مد نظر قرار دارد.

نژادبهرام با گرامیداشت هفته سالمند در کشور خاطرنشان کرد: جامعه ایرانی با توجه به فرهنگ مذهبی و ملی که دارد احترام به سالمندان و بزرگسالان را جزو دستورالعمل‌های زندگی می‌داند و امیدواریم که راهکار‌های بیشتری نیز در کشور برای کمک به سالمندان که سرمایه‌های زندگی هستند، اجرایی شود و هر چه بهتر بتوانیم قدر و منزلت این قشر از جامعه را بدانیم.

منبع: فارس
برچسب ها: اتوبوس ، مترو ، سالمندان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار