ویژگی‌های سه گانه نظام پیشنهاد‌های صندوق بازنشستگی کشوری
کد خبر: 1021521
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hk9
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
سامانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد‌های صندوق بازنشستگی کشوری صبح امروز (سه شنبه) با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور رونمایی شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حمیدرضا رضوانی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری و دبیر نظام پیشنهاد‌های این صندوق امروز (سه شنبه) در جریان رونمایی از سامانه نظام پیشنهاد‌های صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ویژگی‌های این سامانه گفت: نخستین ویژگی این سامانه زیر پوشش قرار دادن تمامی ذینفعان کلیدی و تحت وب بودن آن است به این معنی که با حذف رویکرد داخل سازمانی، علاوه بر کارکنان صندوق بازنشستگی، تمامی کارکنان هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه آن‌ها در هر سطح، بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک صندوق و سایر ذینفعان نیز می‌توانند پیشنهاد خود را در این سامانه ثبت کنند.

وی با بیان اینکه این سامانه از امروز در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir و در قسمت ارتباط با ذینفعان فعال شده است، گفت: برای کارکنان صندوق و هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه بر اساس کد ملی پروفایلی تعریف شده است که می‌توانند بر این اساس با ورود به سامانه پیشنهاد‌های خود را ثبت کنند.

رضوانی همچنین گفت: بازنشستگان و سایر ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری هم می‌توانند با مراجعه به سامانه نظام پیشنهاد‌های صندوق و در قسمت آبی رنگ بالای درگاه، با درج کد ملی پیشنهاد‌های خود را ثبت و پیگیری کنند.

وی افزود: پس از ثبت اولین پیشنهاد توسط فرد بازنشسته و ورود کد ملی، به صورت خودکار پروفایلی برای وی ایجاد شده و از آن پس می‌تواند بدون ثبت کد ملی ضمن مشاهده نتیجه پیشنهاد‌های گذشته خود نسبت به ثبت پیشنهاد جدید نیز اقدام کند.

رضوانی ویژگی دوم این نظام را چند دبیرخانه‌ای بودن با حفظ استقلال دبیرخانه‌های هلدینگ‌های تابعه عنوان کرد و گفت: در این سامانه یک دبیرخانه مرکزی و پنج دبیرخانه برای هلدینگ‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد شده است. سامانه به گونه‌ای طراحی شده که پیشنهاد‌های مربوط به هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه به صورت خودکار به دبیرخانه‌های هلدینگ‌ها ارجاع داده شده و پس از مشخص شدن نتیجه دوباره به دبیرخانه مرکزی جهت بررسی، پایش و ثبت نهایی ارجاع داده می‌شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری، نظام پاداش‌دهی براساس مدل امتیازی در سامانه نظام پیشنهاد‌های این صندوق را سومین ویژگی و شاخصه این سامانه برشمرد و گفت: سبدی از مجموعه جوایز نقدی و غیرنقدی در این سامانه برای همه پیشنهاد دهندگان طراحی شده که براساس امتیاز‌های کسب شده در هر مرحله از ثبت پیشنهاد تا تایید و اجرای آن را شامل می‌شود.

رضوانی با بیان اینکه جداول امتیازدهی در سامانه قابل دسترس است، گفت: در نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد‌های صندوق بازنشستگی کشوری همه افراد درگیر از پیشنهاددهنده تا دبیران و کارشناسان بررسی کننده و عوامل اجرایی در فرآیند امتیازدهی و جوایز دیده شده‌اند.

به گفته وی، پیشنهاد‌های خلاقانه، قابل اجرا و مرتبط با حل چالش‌ها و مشکلات صندوق بازنشستگی و بازنشستگان زیرپوشش آن از جمله عوامل اثرگذار در امتیازآوری در این سامانه است.

گفتنی است، سامانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد‌های صندوق بازنشستگی کشوری همزمان با هفته سالمندان و در راستای اعلام قبلی مدیرعامل صندوق، صبح امروز (سه‌شنبه ۸ مهرماه ۹۹) با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مرکز ارتباط با ذی‌نفعان و نوآوری صبا رونمایی و آغاز به کار کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار