کمک مؤمنانه دفتر مقام معظم رهبری به دست دلگانی‌ها رسید
کد خبر: 1021423
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HiZ
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱
با توزیع ۶۵۰ بسته غذایی به ارزش ۲۲۷ میلیون تومان
با نزدیک شدن به اربعین حسینی یکبار دیگر مؤمنان آماده می‌شوند تا در مرحله دیگری از رزمایش همدلی و مواسات، کمک‌هایشان را به دست نیازمندان و خانواده‌های محروم برسانند. اما این بدان معنی نیست که در میان مراحل مختلف این رزمایش کاری انجام نشده و کمکی صورت نگرفته باشد.
محمدرضا هاديلو

سرویس ایران جوان آنلاین:هفته دفاع مقدس بهانه خوبي بود تا يكبار ديگر و در حركتي جهادي ايرانيان در استان‌هاي مختلف به سراغ همشهريان نيازمندشان رفته و در جهت رفع مشكلاتشان گام بردارند كه بر همين اساس مناطق مختلف سيستان و بلوچستان شاهد كمك‌هايي بودند كه در همایش کمک‌های مؤمنانه برايشان ارسال مي‌شد. بخصوص دلگاني‌ها كه سبدهاي غذايي اهدايي مقام معظم رهبري به دستشان رسيد تا بدانند هيچ نيازمندي در هيچ نقطه از اين آب وخاك فراموش نمي‌شود.

سيستان و بلوچستان از جمله استان‌هايي است كه به خاطر خشكسالي‌هاي اخير با گرفتاري‌هاي زيادي دست به‌گريبان است و بروز حوادث ديگر از جمله سيل و طوفان‌هاي شن ساكنان روستاهاي اين استان را تحت فشار قرار داده است.


با اين حال حركت‌هاي مؤمنانه براي كمك‌رساني به محرومان مناطق مختلف اين استان پيوسته ادامه دارد و در قالب رزمايش همدلي و مواسات و در هفته دفاع مقدس 650 سبد غذايي اهدايي مقام معظم رهبري با كمك بسيج سازندگي سپاه دلگان بين نيازمندان و آسيب‌ديدگان ناشي از ويروس كرونا در اين شهرستان توزيع شد.


فرمانده سپاه شهرستان دلگان در اين باره گفت: «۶۵۰ سبد غذايي اهدايي دفتر مقام معظم رهبري به ارزش ۲ ميليارد و ۲۷۵ ميليون ريال بين نيازمندگان و آسيب‌ديدگان ناشي از ويروس كرونا در شهرستان دلگان توزيع شد كه اين حركت نشان داد معظم‌له به فكر تمام شهروندان اين مرز و بوم هستند.»


سرگرد روح‌الله زماني‌نيا افزود: «هر كدام از اين سبد‌هاي غذايي شامل يك كيسه ۱۰ كيلوگرمي برنج، ۲ عدد روغن مايع يك ليتري، ۴ بسته ماكاروني و رب به ارزش هر سبد ۳ ميليون و ۵۰۰ هزار ريال بود و قرار است همچنان ادامه داشته باشد.»


در همين راستا و در روستاي هيرمند هم يك واحد خانه محروم روستايي براي خانواده‌اي كه توان ساخت آن را نداشتند، احداث شد.


اين خانه به همت بسيج سازندگي ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان هيرمند و همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح و تحويل اين خانواده شد.


سرهنگ علي محبي فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه اين شهرستان با تأكيد بر اينكه محروميت‌زدايي از مهم‌ترين اهداف انقلاب اسلامي است، گفت: «رسيدگي به وضعيت نيازمندان و محروميت‌زدايي در هر نقطه براي ما افتخار بزرگي است و بايد در اين كار‌ها دست به دست هم دهيم تا محروميت‌هاي موجود را رفع كنيم.»


وي با بيان اينكه اين واحد به متراژ ۴۰ متر مربع و اعتباري بالغ بر ۳۰۰ ميليون ريال به همت جهادگران احداث شده است، ادامه داد: «از ديگر برنامه‌هاي مدنظر اين ناحيه ساخت ۹ واحد مسكوني ديگر است كه ان‌شاءالله به كمك گروه‌هاي جهادي ساخته خواهد شد. ضمن اينكه براي اين خانه‌ها فرش نيز تهيه و به خانواده‌ها اهدا مي‌شود.»


در بخش ديگري از هيرمند، جهادگران اردوي سه روزه‌اي برگزار كردند تا به وضعيت ساكنان اين منطقه و نيازهايشان برسند. ناگفته نماند اين اردو در نقطه صفر مرزي استان سيستان و بلوچستان برگزار شد.


فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه هيرمند با تأكيد بر اينكه اردوي گروه جهادي منتظران ظهور در راستاي محروميت‌زدايي بوده در اين مدت در بخش مركزي شهرستان هيرمند نيز فعاليت عمراني داشتند، گفت: «اين فعاليت‌ها شامل ساخت خانه محروم، ديوار كشي و ساخت سرويس‌هاي بهداشتي بود.»


توزيع لوازم التحرير در ميان دانش‌آموزان


جهادگران بسيج و سپاه تمام مناطق محروم سيستان و بلوچستان را زير چتر خود دارند و براي رفع نيازها و تأمين خواسته‌هاي ساكنان اين مناطق از هيچ كاري دريغ نمي‌كنند.


در ايرانشهر و در راستاي رزمايش همكلاسي مهربان، به همت بسيج سازندگي و حوزه دانش‌آموزي اين شهرستان، تعداد ۲۰۰ بسته وسايل آموزشي از جمله لوازم التحرير و كيف مدرسه در بين دانش‌آموزان مدارس ايرانشهر توزيع شد.


در اين رزمايش سرهنگ پاسدار فدا حسين سرگلزايي جانشين سپاه شهرستان ايرانشهر گفت: «در قالب رزمايش همدلي و مواسات و به بهانه آغاز سال تحصيلي جديد اين حركت با هدف كمك به دانش‌آموزان بي‌بضاعت در شهر‌هاي بزمان، بمپور و مناطق دامن، آبچكان و پازرد بوده و لوازم مورد نياز در ميان آنها توزيع شد.»


به گفته اين مسئول، با توجه به موج جديد شيوع ويروس كرونا در پاييز و زمستان قرار است اين خدمات تا پايان سال ادامه داشته باشد.


كمي آنطرف‌تر يعني در شهر جالق سراوان نيز بسته‌هاي معيشتي در بين خانوارهاي نيازمند و آسيب ديده از كرونا توزيع شد.


به گفته جانشين حوزه شهيده مطهره نارويي، با شيوع ويروس كرونا و با توجه به شرايط اقتصادي كه تأمين مواد مورد نياز را براي اقشار محروم و كم بضاعت جامعه سخت‌تر كرده است، اقلام پر تقاضا همچون برنج، رب، تن ماهي، ماكاروني، سويا، نخود، روغن را در قالب بسته‌هاي معيشتي كه ارزش هر بسته به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان است، آماده كرده و به خانواده‌هاي كم‌برخوردار اهدا كرديم.


امامي‌راد گفت: «خانوار‌هاي نيازمند توسط پايگاه‌هاي مقاومت شناسايي شدند و توزيع بسته‌هاي معيشتي نيز با حفظ كرامت افراد انجام شد و از خداوند متعال مي‌خواهيم به ما قدرت و توان بدهد تا در خدمت همنوعان خود باشيم تا در حد توان قسمتي از مشكلات آنان را كاهش دهيم.»


اين كار در منطقه نيمروز هم انجام شد و بر اساس آن تعداد ۵۰۰ بسته غذايي در بين نيازمندان و روستاييان محروم اين شهرستان توزيع شد. اين بسته‌ها نيز شامل برنج، روغن، ماكاراني، رب، عدس، نخود، تن ماهي و سويا بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار