استقلال و کرامت هزینه‌ها دارد
کد خبر: 1021386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hhy
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
فرمانده کل سپاه در مراسم یاد‌ها و نام‌ها:
امروز اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی باعث شکست طرح‌های دشمنان شده و نگذاشته دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در آیین رونمایی از آثار جدید اسنادی و پژوهشی سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و تجلیل از فرماندهان و راویان در حوزه تاریخ شفاهی با بیان اینکه سینه‌های فرماندهان دفاع قدس گنجینه‌های تمام‌نشدنی از تاریخ بشر و تاریخ اسلام بعد از عاشوراست، گفت: این عزیزان پرچم جهاد را در دست گرفته و در برابر شوکت ظاهری قدرت‌های آن روز جهان ترس به دل راه ندادند و با اطمینان در مقابل دشمن ایستادند. فرماندهان ما در دفاع مقدس مانند رزمندگان بودند و تفاوتی بین خود و دیگران قائل نبودند؛ آن‌ها رمز حیات و جاودانگی انقلاب اسلامی ایران شدند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مجاهدت‌های رزمندگان در دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ دقیق‌ترین معادله بشر است که همه چیز را در آن در نظر می‌گیرند زیرا جنگ با حیات ملت‌ها سروکار دارد، کسی در جنگ غلبه می‌کند که قوی‌تر است، اما شگفتی جنگ ما این است که وقتی جنگی گسترده و جهانی بر ما تحمیل شد ملت ما به صورت شگفت‌انگیز در این جنگ پیروز شدند، رمز پیروزی ملت ما در جنگ دفاع مقدس امامت است. او عقبه جنگ و دشمن را می‌شناخت و می‌دانست این جنگ در جبهه مقابل پشتیبانی جهانی دارد چرا که همه امپراتوری بی‌نظیر جهان دست در دست هم داده بودند.

سرلشکر سلامی، جنگ تحمیلی را بعد از عاشورا نابرابرترین جنگ جهان دانست و گفت: امام (ره) معادلات جنگ را تغییر داد و شهادت را راهی مردانه برای همه ملت کرد و جنگ را از سطح نیرو‌های مسلح به تمامی جامعه گسترش داد؛ اینجا بود که همه جاودانگی را در جنگ دیدند. وی نترسیدن ملت از مرگ را راز پیروزی در هر جنگی دانست و تصریح کرد: کسی که از جنگ نترسید هرگز مغلوب نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امام (ره) به ملت ما آموخت که نترسیم، اظهار داشت: او معمار قلب‌های مستحکم و نفوذناپذیر بود، او آیات الهی را تفسیر می‌کرد و راز پیروزی را به ما آموخت، در حالی که بنابر معادلات رایج باید ما شکست می‌خوردیم، اما استقامت امام (ره) و تدبیر او ملت ما را یکدل کرد و ما را از جنگ پیروز بیرون آورد. سرلشکر سلامی تصریح کرد: این تجهیزات نیستند که موجب تغییر معادلات در جنگ می‌شوند بلکه نیروی انسانی و رهبری مقتدر تغییر در پی دارد. وی با بیان اینکه جنگ تمام شد، اما دشمنی‌ها تمام نشد، گفت: در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود، اندیشه ایشان دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند. فرمانده کل سپاه گفت: دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را از دفاع مقدس ما فراگرفتند و راه ایستادگی و مقاومت را در پیش گرفتند که این مقاومت معادلات دشمن را در منطقه و جهان بر هم زد.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحریم‌های همه‌جانبه علیه کشورمان گفت: دشمنان جنگ اقتصادی و فشار حداکثری را در پیش گرفتند، اما رهبر ما ایستاد و راز شکست دشمن را می‌داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می‌شناسند و می‌دانند که این ملت صلح و عزت را مقتدرانه می‌خواهد. این جنگ و مقاومت ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست، استقلال و کرامت هزینه‌ها دارد و دست یافتن به آن بدون ایستادگی میسر نیست.

دفاع مقدس عامل بقای انقلاب اسلامی شد

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه نیز در دومین مراسم «یاد‌ها و نام‌ها» با بیان اینکه جنگی که آمده بود تا انقلاب را نابود کند عامل بقای آن شد، افزود: ما وارثان دفاع مقدس نباید اجازه دهیم فرهنگ و اصول حاکم آن دستخوش تحریف و فراموش یا تغییر شود. با اصول ولایتمداری، ایثار و فداکاری است که می‌توانیم آن را حفظ کنیم؛ با جهاد اکبر می‌توانیم ارزش‌های آن را حفظ کنیم. خاطرات دفاع مقدس مانند قصص قرآن عبرت‌آموز است و غلبه حق علیه باطل، ایستادگی و جهاد در راه خدا است.

نماینده ولی فقیه در سپاه خطاب به فرماندهان با بیان اینکه رسالت و مأموریت شما که دفاع مقدس را خلق کرده‌اید حفظ آن است، خاطرنشان کرد: اصول و مبانی عقبه‌های فکری که دفاع مقدس را خلق کرد نباید گرفتار انحراف شود. امروز هم لازم است که رسالت خود را در روایتگری صحیح انجام بدهید و مانع تحریف شده و عامل بقای این فرهنگ شوید تا نسل امروز در میدان جدید سنگرنشینان شایسته‌ای باشند. وی در ادامه اظهار کرد: منشور چهل سالگی دفاع مقدس مقام معظم رهبری و زوایای آن را که حداقل ۲۰ محور در آن بیانات وجود داشت تحلیل کنید که راه عقب زدن دشمنان و بقای انقلاب است. حاجی صادقی در پایان با تأکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس جهت دهنده آن است، گفت: جنگ ما با استکبار پایان ندارد پس دفاع ما نیز پایان ندارد. دفاع‌مقدس مانند عاشورا که طلوعی بی‌پایان بود می‌ماند. دفاع مقدس باقی می‌ماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار