بسته های مشوق بازآفرینی می تواند از مسائل ناایمن جلوگیری کند
کد خبر: 1021324
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hgy
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
شهردار منطقه هشت مشهد؛
شهردار منطقه هشت مشهد گفت: با توجه به اهمیت موضوع نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده می توانیم از مسائل ناایمن و مشکلاتی که در حوادث رخ می دهد، جلوگیری کنیم.

حسین عبدالله زاده در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تشکیل شد، اظهار کرد: شکل گیری سازمان بازآفرینی در شهرداری مشهد می تواند اقدامات بسیار خوبی را با کمک شهرداری و در بافت های تاریخی رقم بزند.
وی افزود: موضوعی که در رابطه با بسته های مشوق بازآفرینی مطرح شده و توسط شورای اسلامی شهر مشهد مصوب شده که نکته بسیار مهمی است، این مشوق ها کمک شایانی به بحث نوسازی خواهد کرد.
شهردار منطقه هشت مشهد بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده می توانیم از مسائل نا ایمن و مشکلاتی که در حوادث رخ می دهد، جلوگیری کنیم.
عبدالله زاده تاکید کرد: اجرای برخی از پروژه هایی که سیاست گذاری آن در حوزه ستادی و سازمان اتفاق می افتد، در مناطق وجود دارد. در منطقه هشت نیز با توجه به وجود بافت های تاریخی و فرسوده ای محدوده، بسیاری از پروژه های نوسازی و بازسازی در این منطقه تعریف می شود.
وی با اشاره به اینکه جلسه مذکور فرصت مناسبی برای مرور و جویا شدن سیاست های میراث فرهنگی درباره پروژه هاست، تصریح کرد: در حال حاضر پروژه هایی در منطقه سرشور و جنت تعریف شده که این پروژه ها دارای ارزش بسیاری است و امید داریم که اتفاقات خوبی در این دو بافتی که در منطقه ما وجود دارد، رخ دهد.
آثار موجود در منطقه هشت آدرسی برای هویت شهری است
در این جلسه ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ادامه داد: مشهد کلانشهری است که گردشگران به سوی آن سرازیر هستند و باید به نوع بافت و ساخت و ساز آن توجه زیادی مبذول شود.
مکرمی فر عنوان کرد: در منطقه هشت حدود 100 تا 150 عدد اثر تاریخی داریم که این بناهای تاریخی برای هویت شهری و مردم یک نوع آدرس محسوب می شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار