کدخدا را نفرین کنید
کد خبر: 1021088
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HdA
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
روحانی: مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرس این لعن و نفرین، کاخ سفید در واشنگتن است
سرویس سیاسی جوان آنلاین: رئیس جمهور از مردم ایران خواست اگر لعن و نفرینی دارند، به آدرس کاخ سفید پست کنند و هر کس آدرسی غیر از این به مردم بدهد، غلط است: «آدرس غلط به مردم ندهید. ریشه مشکلات، کاخ سفید است! لعن و نفرین و کینه خود را به آدرس صحیح و درست بفرستیم.» این جمله را ممکن است خود آقای روحانی یا مشاوران او برای تداعی جمله معروف امام «هرچه فریاد دارید، بر سر امریکا بکشید» ساخته باشند، اما مردم می‌دانند که «شیطان بزرگ» در نظر امام رحمت‌الله علیه هیچ وقت «کدخدا» نبود و هیچ وقت امضایش تضمین نبود. بنابراین، مردم اگرچه نفرین خاصه برای امریکا دارند و مهم‌تر از لعن و نفرین، «جهاد و مقاومت» را در سرلوحه قرار داده‌اند، اما یادشان نرفته که روزی در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی در سال ۹۲ مشکلات کشور از نظر جناب روحانی ربطش به داخل بود و راه حل داشت و «والله العظیم! اگر مشکلات این کشور راه‌حلی نداشت، من کاندیدا نمی‌شدم. برای این قفل‌ها کلید وجود دارد.‌ای امان،‌ای امان از شعار‌های بی‌محتوا؛ سیاست خارجی شناخت قدرت‌های خارجی را می‌طلبد.»

البته سیاست، باید با صداقت باشد، زیرا «النجاۃ فی‌الصدق»، اما یک نوع سیاست هم داریم که دنبال نجات نیست، بلکه وبال است. سیاستی که «برای رفع تحریم‌ها» پای میز مذاکره می‌نشیند و هسته‌ای را تعلیق و اقتصاد کشور را معلق می‌کند، اما چون صداقت ندارد و وبال گردن است، دست آخر می‌گوید «اگر برجام نبود، اوضاع بدتر بود» و مشکلات اقتصادی هم ربطی به مدیریت داخلی ندارد و اگر مشکلی هست از کاخ سفید است. چه کسی آن را می‌گوید؟ همان که هفت سال پیش می‌گفت: «شرم نمی‌کنید که هر روز دست در جیب مردم می‌کنید، نمی‌توان تمام ناکارآمدی‌ها را پای تحریم نوشت. مشکل کجاست؟ مشکل عدم مشورت، مشکل خودشیفتگی، مشکل عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور، مشکل بی‌ثباتی است. این ثباتی چگونه به مردم اطمینان و آرامش خواهد داد؟ مردم مدیریت کارآمد، ثبات، آرامش، و آینده نگری می‌خواهند.»

رئیس‌جمهور باید بداند اگر همین حرف‌ها را که در این مقطع می‌زند، با صداقتی که مایه نجات است، بزند و به مردم بگوید «من اشتباه کردم که در صد روز اول وعده‌های آنچنانی می‌دادم، ولی در سه صد روز آخر شیوه نفرین کردن را آموزش می‌دهم»، قطعا مردم تسلیم حرف راست و صداقت هستند و با فروتنی به مسئولان تعظیم می‌کنند و گذشته را فراموش می‌کنند. اما اگر در صد روز اول بگوییم: «اگر امروز گرانی داریم، اگر امروز روابط ما با جهان با مشکلات فراوان توأم است، همه و همه، به‌خاطر این است که یک دولت کارآمد و یک مدیریت درست در تدبیر صحیح در کار انجام نگرفته است. با گرانی به راحتی می‌توان مقابله کرد. ارزش پول ملی را نصف کرده‌اید و هنوز هم شعار می‌دهید؟! شرم‌آور است. همه ضعف‌ها را نمی‌توان پای تحریم نوشت.»، ولی در آغاز سه صد روز آخر بگوییم: «آدرس درست آن است که ریشه مشکلات در کاخ سفید است.» این دیگر چاره کار ملت نیست و مشکل مردم را از میان برنمی‌دارد.

کدخدا را نفرین کنیم؟! باکی نیست، اما فاکتور نفرین‌ها را برای که بفرستیم تا ارزش پول ملی را بازگرداند؟!

رئیس جمهور می‌گوید مردم اگر می‌خواهند به خاطر مشکلات کسی را لعن و نفرین کنند، آدرس آن کاخ سفید است. چرا که بزرگ‌ترین توحش تاریخی را انجام دادند و آن آقایی که اسمش وزیر خارجه ولی وزیر جنایات امریکا است، افتخار هم می‌کند. روحانی البته تأکید کرد که امریکا سرانجام در مقابل ملت ایران زانو خواهد زد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز گذشته در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تأکید بر اینکه امریکایی‌ها از سال ۹۷ تا ۹۹ با تحریم غلط، غیرقانونی، بی‌جا و ضدانسانی و همچنین عملیات تروریستی، حداقل ۱۵۰ میلیارد دلار به کشور لطمه زدند، گفت: آن‌ها حتی جلوی انتقال دارو و درمان و مواد غذایی به ایران را گرفتند و آدم‌هایی هستند که هیچ وقت با این توحش ما در کاخ سفید ندیده بودیم.

روحانی، دولت امریکا را وحشی‌ترین و پمپئو را وزیر جنایت توصیف کرد و گفت: بزرگ‌ترین توحش تاریخی را انجام دادند و آن آقایی که اسمش وزیر خارجه ولی وزیر جنایات امریکا است، افتخار هم می‌کند و می‌گوید من امسال جلوی ۷۰ میلیارد دلار منابع ایران را گرفتم یعنی به دشمنی و ضربه به ملت ایران افتخار می‌کنند.

مردم برای مشکلات کاخ سفید را لعن و نفرین کنند

رئیس جمهور برای توحش سران کاخ سفید، مصداق هم آورد و به مخالفت این کشور با درخواست وام از صندوق بین‌المللی پول برای تهیه دارو اشاره کرد و با اشاره به مخالفت امریکا با وام ۵ میلیارد دلاری ایران از صندوق بین‌المللی پول برای تأمین دارو و تجهیزات درمانی و بیمارستانی اظهار داشت: مردم برای کمبود و مشکلات در کشور اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند، آدرس این لعن و نفرین، کاخ سفید در واشنگتن است و کسی آدرس اشتباه به آن‌ها ندهد.

روحانی البته انگشت اتهام خود را به برخی جریانات داخلی هم برد و آن‌ها را متهم کرد که به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط می‌دهند: یک عده‌ای به خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران، واشنگتن دی سی و کاخ سفید و آن‌هایی است که در این ساختمان هستند و این همه جنایات علیه ملت ایران روا داشتند و شما می‌بینید هر روز فشار و مشکلات را تشدید می‌کنند.

رئیس جمهور در عین حال، مقاومت و ایستادگی مردم ایران مقابل جنایات ضد بشری امریکا را ستود و گفت: البته مردم ایران با ایستادگی و مقاومت، خم به ابرو نیاوردند و در برابر قلدر‌ها خم نشدند. مردم می‌بایست در این سال‌ها زندگی خیلی راحت‌تر و آسان‌تری می‌داشتند و اجناس به مراتب ارزان‌تر می‌بود و دلار در حد معقول خودش بود. روحانی با تأکید بر اینکه تمام این جنایات پای کاخ سفید است، افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ کاری نکرده است، به عهدش وفادار بوده و پای عهداش مانده است. آن‌ها یکجانبه و برخلاف همه مقررات خارج شده‌اند و این چیزی نیست که ما امروز بگوییم بلکه همه دنیا می‌گویند.

دولت امریکا مقابل ملت ایران زانو خواهد زد

رئیس جمهور سپس به انزوای بین‌المللی امریکا اشاره کرد و گفت: یک وقتی بود حرف حقی می‌زدیم دو الی سه کشور از ما حمایت می‌کردند، اما امروز فقط دو سه کشور از امریکا حمایت می‌کنند و حدود ۱۸۵ کشور دنیا از ما حمایت می‌کردند. در سازمان ملل ببینید، شما در نطق‌ها ببینید جز چند تا از اینها، هر که صحبت می‌کند از برجام حمایت می‌کند. به امریکا حمله می‌کند و می‌گوید کار امریکا نادرست و غلط و ناصحیح بوده است. روحانی تأکید کرد: پس ما لعن و نفرین و کینه‌مان را با آدرس صحیح و درست بفرستیم. آن کسی که جنایتکار است، کاخ‌نشین کاخ سفید است و منشأ تمام مشکلات مردم از صهیونیسم، ارتجاع و از تندرو‌های امریکا است و امروز فرماندهی این جنایات علیه مردم ایران در امریکاست.

رئیس جمهور اظهار داشت: شکی ندارم که دولت امریکا روزی تسلیم خواهد شد و در برابر ملت ایران زانو خواهد زد و ملت ایران پیروز خواهد بود و همانطور که در عملیات ثامن‌الائمه در ۴۰ سال پیش حصر آبادان را شکست، این حصر را هم ملت ما می‌شکند؛ آن حصر را صدام درست کرده بود و ملت ایران شکستند و این حصر را ترامپ درست کرده و این را هم ملت ما خواهد شکست و بی‌تردید و ما از این مسئله عبور خواهیم کرد.

تدابیر شدید مقابله با کرونا

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به گذشت هفت ماه از آغاز شیوع جهانی بیماری کرونا، گفت: یکسری از کشور‌ها در اوایل همه‌گیر شدن کرونا، بیشتر مشغول انتقاد و داستان‌سرایی درباره کشور‌های درگیر با کرونا بودند که یکباره به خود آمدند و دیدند که خودشان بدتر از کسانی که از آن‌ها انتقاد می‌کردند با این بیماری و مشکلات آن درگیر شده‌اند. روحانی با بیان اینکه کمتر کسی تصور می‌کرد که کرونا به این شکل در جهان فراگیر شود، اظهار داشت: در ابتدا تصوراتی درباره این بیماری وجود داشت که به مرور زمان برخی از آن‌ها اثبات شده و ناصحیح بودن برخی دیگر نیز مشخص شد. امروز دیگر برای همگان محرز است که رعایت فاصله اجتماعی، رعایت دقیق و صحیح دستورالعمل‌های بهداشتی و به‌ویژه استفاده از ماسک و رعایت بهداشت عمومی از مؤثرترین راه‌های مقابله با شیوع و ابتلا به بیماری کرونا است.

روحانی گفت که هفته گذشته از کمیته‌های امنیتی – اجتماعی و درمان خواسته است برنامه ویژه‌ای را برای برخورد و مجازات افراد بدون ماسک و خدمت دهندگان به این افراد در تهران، طراحی و به جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در روز پنج‌شنبه ارائه کند. رئیس جمهور تأکید کرد که این برنامه و مقررات در نهایت پس از تصویب در جلسه آتی ستاد، ابتدا در تهران بزرگ و بعد در شهر‌های بزرگ دیگر کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار