تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های بنیاد مسکن در آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 1020789
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HYL
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های بنیاد مسکن اختصاص یافته است.

حافظ باباپور در بازدید مسوولان آذربایجان شرقی از مناطق روستایی بخش های مرکزی و  سراجوی شهرستان مراغه افزود: در این راستا، ۴۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و ۲۵ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی در ۲۱ شهرستان این استان هزینه می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون نیز ۵۰ درصد از اعتبارات ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین ۸۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات حوادث در این استان برای مناطق در معرض حادثه تخصیص یافته است.

باباپور گفت: ۲۲ میلیارد تومان اعتبار نیز برای مناطق زلزله زده سراب و میانه در سال جاری تخصیص یافته و هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به آسفالت ریزی مسیر گردشگری روستای آشان مراغه اضافه کرد: در این راستا حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای آسفالت ریزی ۵ هزار متر مربع از معابر این روستا از محل اعتبارات قیر رایگان هزینه خواهد شد.

چهار هزار نفر از محل بیمه روستایی در آذربایجان شرقی مستمری دریافت می کنند

مدیرکل امور روستایی آذربایجان شرقی نیز گفت: هم اکنون چهار هزار نفر از محل بیمه روستایی در این استان مستمری دریافت می کنند.

تقی کرمی افزود: در حال حاضر نیز حدود ۱۳۸ هزار نفر از روستائیان در آذربایجان شرقی از بیمه روستایی و خدمات آن بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: در راستای توسعه و حمایت از مناطق محروم روستایی، اعتبارات مناسبی برای روستاهای فاقد دهیاری در این استان تخصیص یافته است.

مسیرهای گردشگری و روستایی مراغه بهسازی می شود

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز  با اشاره به عزم دولت برای خدمات رسانی به مناطق محروم و روستایی گفت: در این راستا، مسیرهای گردشگری و روستایی این شهرستان بهسازی می شود.

علی موسوی حسینی افزود: با توجه به ظرفیت های مناسب گردشگری در مناطق روستایی، توسعه و بهسازی راه ها ضروری است.

وی با بیان اینکه وضعیت مسیرهای گردشگری این شهرستان مناسب نیست، ادامه داد: در این راستا، با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آسفالت معابر روستای گردشگری "آشان" تکمیل می شود.

وی اضافه کرد: همچنین بازارچه گردشگری روستای "علویان" نیز با تامین اعتبار از محل اعتبارات اداره کل امور روستایی آذربایجان شرقی ایجاد و راه اندازی می شود.

وی افزود: در راستای توسعه زیرساخت های روستایی شهرستان مراغه نیز، مشکلات موجود در روستاهای محروم و کمتر برخوردار شناسایی و براساس برنامه ریزی های مدون توسط دستگاه های اجرایی و خدمات رسان مرتفع می شود.

برچسب ها: بنیاد ، مسکن ، اعتبار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار