تهران ۲ ساعت نفس کشید!
کد خبر: 1020681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HWb
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
همزمان با روز بدون خودرو
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: همزمان با روز جهانی بدون خودرو، تردد خودرو‌ها روز گذشته در ٢٢ معبر تهران از ساعت ۱۶ تا ۱۸ ممنوع شد و تهران ۲ ساعت نفس کشید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرهنگ علی همه خانی اظهار کرد: دیروز سه شنبه همزمان با روز جهانی بدون خودرو، تردد خودرو‌ها در ٢٢ معبر تهران از ساعت ۱۶ تا ۱۸ ممنوع شد.

وی افزود: شهر بعد از مدت‌ها در آغازین روز پاییز نفس کشید و چندین خیابان تهران طی دو ساعت آرامش به خود دیدند. اگرچه این حرکت نمادین نمی‌تواند تأثیری بر روند تردد در شهری مانند تهران داشته باشد، اما بر این باوریم که آن تعداد از همشهریانی که با این محدودیت و ممنوعیت، با خودروی شخصی شأن دیروز را از منزل بیرون نیامدند می‌توانند شهادت دهند که گاهی می‌توان با وسیله نقلیه عمومی هم با آرامش به مقصد رسید.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت گفت: پر واضح است که معابر ابر شهری، چون تهران نمی‌تواند در طول روز زیر بار تمام خودرو‌هایی که شبانه در پارکینگ‌های همشهریان تهرانی یا در معابر متوقف شده اند، برود و تردیدی نیست پلیس و تمام انرژی انسانی و تکنولوژی به روز تنها در جهت نظم بخشیدن به تردد و جلوگیری از تصادفات و تخلفات احتمالی می‌تواند قدم بردارد پس سهم اصلی در این فقره خاص، متوجه شهروندانی است که گاهی باید به نفع یکدیگر، عطای تردد با خودروی شخصی را به لقای رانندگی در ترافیک ببخشند و تنها با مدیریت زمان ِ سفر تا مقصد، ضمن اقدامی اقتصادی و فرهنگی به گوشه ایی از وظایف شهروندی شأن نسبت به دیگران جامه عمل بپوشانند.

سرهنگ همه خانی گفت: تنها برای ٢ ساعت، ۲۲ خیابان شهر تهران در روز جهانی بدون خودرو، محدودیت تردد برای خودرو‌ها را تجربه کرد و قطعاً اهالی آن مناطق هم مانند پلیسِ حاضر در محل با چشم غیر مسلح ملاحظه کردند که به لحاظ زیبایی شناسی و روانشناسی، آرامی شهر در یک موقعیت اینچنینی روی حس و حال تک تک افراد جامعه به خصوص عابران پیاده و بالاخص سالمندان تأثیری شگرف دارد.

وی ادامه داد: جدا از اینکه کاهش تردد و استفاده از خودرو‌های شخصی در پایین آمدن آمار روزانه تصادفات و تخلفات پایتخت مؤثر است، اما باید اذعان داشت تردد و سفر‌های درون شهری میلیونی ساکنان تهران و مسافران همیشه در تردد به این شهر نه تنها بر وضعیت ترافیکی که معلولی بر علت مولفه‌هایی، چون آلودگی هوا، مدیریت شهری، مدیریت زمان در سفر تا مقصد و. خواهد بود.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور پایتخت در پایان گفت: تجربه روز بدون خودرو نشان داد در حالی که حمل و نقل عمومی این روز‌ها به لحاظ کمی و کیفی توانمندی ظرفیت جابجایی مسافران روزانه تهران را دارد بسیاری از خودرو‌های شخصی می‌توانند به جای توقف‌های بلند مدت در ترافیک‌ها و ایجاد هزینه‌های متعدد از جمله تأمین سوخت، استهلاک خودرو و. در پارکینگ‌ها روز را سپری کنند تا معابر شهرمان را به نفع همه، به نفع خودرو‌های امدادی، به نفع وسایل نقلیه خدماتی و حمل و نقل عمومی به پارکینگی بدون حرکت تبدیل نکنیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار