آزمایش در منزل
کد خبر: 1020672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HWS
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶

رپورتاژ آگهی/ بدون شک هر فردی در حفظ سلامتی خود کوشا می باشد. بنا بر سفارش پزشکان، انجام آزمایش های دوره ای می توانند نقش مهمی در تعیین وضعیت سلامتی هر فردی داشته باشند.

آزمایش در منزل می تواند توسط تمام افرادی که به هر دلیلی توانایی کافی برای حضور در آزمایشگاه را ندارند، مورد استفاده قرار گیرد. البته این موضوع به معنای این نیست که افراد عادی نمی توانند از این خدمات استفاده کنند. در نتیجه افرادی که تمایلی به حضور در آزمایشگاه را ندارند نیز می توانند از خدمات آزمایش در منزل بهره ببرند.

آزمایش در منزل به این معنی است که فرد متقاضی بدون حضور در آزمایشگاه و در محل زندگی یا محل کار خود، با انجام درخواست از مجموعه هوم کا، می تواند آزمایش دهد.

با انجام درخواست، پرستاری از سوی مجموعه و برای انجام عمل نمونه گیری به سمت محل حضور بیمار اعزام می شود. نمونه گیری بر اساس نوع آزمایش انجام می شود و پس از آن، نمونه در شرایط استاندارد به آزمایشگاه رسانده می شود. کارشناسان و متخصصان آزمایشگاه، با توجه به نوع آزمایش اقدامات مورد نیاز را انجام داده و به دنبال آن، پس از طی یک بازه زمانی مشخص، نتایج آزمایش به فرد متقاضی اعلام می شود.

مجموعه هوم کا در این راه و در تمام مراحل انجام خدمات، بر اجرای صحیح پروتکل ها و استانداردهای انجام خدمات آزمایش در منزل نظارت مستقیم خواهد داشت. در چنین شرایطی تمام افراد می توانند به راحتی و بدون زحمت، آزمایش مورد نیاز خود را در کمال آرامش و در محل حضور خود انجام دهند.

یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود آزمایش در منزل از انجام آن در آزمایشگاه تقدم بالاتری داشته باشد، بیماری کرونا می باشد. بسیاری از افرادی که به آزمایشگاه مراجعه می کنند، بدون اینکه متوجه باشند، خود را در معرض خطر بزرگی قرار می دهند. مجموعه هوم کا همچنین تست کرونا در منزل را نیز برای تمام متقاضیان این تست ارائه خواهد داد. تست کرونا، یکی از خدمات زیر مجموعه آزمایش در منزل است.

برخی از افراد که به علت داشتن علائم بالینی اقدام به انجام آزمایش در منزل می کنند، در صورت جدی بودن این علائم، می توانند در صورت نیاز از خدمات پزشک در منزل هوم کا نیز بهره ببرند.

آزمایش در منزل

نمونه گیری برای آزمایش در منزل چگونه انجام می شود؟

نمونه گیری در منزل توسط پرستاری انجام می شود که از سوی مجموعه هوم کا به سوی محل حضور متقاضی انجام خدمات اعزام می شود.

نمونه گیری روش ها و استانداردهای خاص خود را دارد. پرستاری که برای نمونه گیری اعزام می شود، آشنایی کاملی با الگوها و استانداردهای نمونه گیری را دارد. این استانداردها از سوی وزارت بهداشت مقرر گشته اند.

مجموعه هوم کا حساسیت بالایی در انجام درست و دقیق خدمات دارد. از آنجایی که در آزمایشات، عمل نمونه گیری تاثیر مستقیمی بر دقت آزمایش دارد، مجموعه هوم کا ملاحضات سخت گیرانه ای در انتخاب کادر درمانی و پرستاری خود دارد و افراد پس از مصاحبه های تخصصی به استخدام این مجموعه در آمده اند.

چه افرادی واجد شرایط برای انجام آزمایش در منزل هستند؟

به طور کلی هر فردی که به هر دلیلی توانایی یا علاقه ای به حضور در آزمایشگاه ندارد، می تواند از خدمات آزمایش در منزل استفاده کند. در این میان برخی از افراد توانایی یا شرایط لازم برای حضور در مراکز درمانی یا آزمایشگاه را ندارند. از جمله مهمترین گروه های واجد شرایط برای استفاده از خدمات آزمایش در منزل را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

سالمندان معمولا زمانی که در مراکز درمانی یا آزمایشگاه قرار می گیرند، متحمل اضطراب می شوند. انجام آزمایش در چنین شرایطی و با توجه به اضطراب به وجود آمده که ترشح هورمون در بدن را به دنبال خواهد داشت، می تواند سبب ایجاد خطا در آزمایش شود. برای این دسته از افراد، خدمات آزمایش در منزل راه حل مناسبی برای مقابله با مشکلات مذکور است.

افراد معلولی که توانایی حرکت کردن ندارند، در صورتی که بخواهند تا آزمایشگاه خود را برسانند تا نمونه دهند، مسیر پر دردسر و سختی را در پیش خواهند داشت. آزمایش در منزل از این موضوع جلوگیری به عمل خواهد آورد.

بسیاری از والدین از عدم همکاری فرزندان خود در انجام امورد درمانی گلایه دارند. کودکان معمولا به راحتی زیر بار حضور در آزمایشگاه و محیط های درمانی نمی روند. این درحای است که با انجام آزمایش در منزل، کودک تجربه نو و دلنشینی خواهد داشت.

موارد عنوان شده تنها بخشی از گروه هایی هستند که می توانند از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنند. همان گونه که گفته شد، هر فردی می تواند از این خدمات استفاده کند. 

آزمایش در منزل

انجام آزمایش در محل چه مزایایی دارد؟

 شاید این سوال در ذهن هر فردی که با خدمات آزمایش در خانه آشنایی ندارد، وجود داشته باشد که انجام آزمایش در منزل چه مزایایی دارد؟ انجام آزمایش در منزل علاوه بر صرفه جویی در زمان، در شرایط کنونی و پیشرفت روز به روز بیماری کرونا، از حضور افراد در آزمایشگاه به عنوان یکی از اماکن پر تجمع، جلوگیری به عمل خواهد آورد.

از دیگر مزایای انجام آزمایش در محل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در هزینه ها: پیدا کردن آزمایشگاه و رفتن تا آن جا علاوه بر هزینه مالی، وقت گیر نیز می باشد. شلوغی راه و ترافیک نیز از سوی دیگر علاوه بر اتلاف وقت، سبب کلافه شدن و ناراحتی برای افراد در راه آزمایشگاه می شود. شاید مهمترین مزایای استفاده از خدمات آزمایش در منزل را بتوان صرفه جویی در هزینه و وقت دانست.

افزایش دقت آزمایش: افزایش دقت آزمایش در انجام آزمایش در منزل، از دو سو قابل بررسی می باشد. اول اینکه در آزمایشگاه، نمونه گیری برای تمام افراد و پشت سر هم انجام می شود. این موضوع بدون شک خستگی فرد نمونه گیر را در پی خواهد داشت و این خستگی ممکن است سبب کاهش دقت نمونه گیر شود. علاوه بر این، همان گونه که گفته شد، حضور برخی از گروه ها در مراکز درمانی سبب ایجاد استرس در آن ها شده و این استرس در نتیجه آزمایش تاثیر منفی خواهد داشت و بدون شک موجب کاهش دقت آزمایش می شود.

برخی از افراد به صورت دوره ای و با هر بار ویزیت پزشک می بایست آزمایش دهند. این افراد به راحتی و با آرامش خاطر می توانند از خدمات آزمایش در منزل استفاده کنند. علاوه بر این، محیط خانه یا محل کار، به نسبت آزمایشگاه که محل تجمع افراد مختلف می باشد، آلودگی های کمتری دارد. لذا فرد آزمایش دهنده در معرض آلودگی بالا قرار نخواهد گرفت و این موضوع موجب حفظ سلامت فرد خواهد شد. مجموعه هوم کا در شرایط کرونا، انجام آزمایش در منزل را به تمام افراد نیازمند به انجام آزمایش، توصیه می نماید.

هزینه خدمات آزمایش در منزل

هزینه خدمات آزمایش در منزل، یکی از پارامترهای مهمی است که افراد با توجه به آن تصمیم به استفاده یا عدم استفاده از این خدمات می گیرند.

مجموعه هوم کا این افتخار را دارد تا با هدف بهره گیری عموم افراد جامعه از خدمات درمانی، کلیه خدمات خود را بر اساس قیمت های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به عنوان نهاد تعیین کننده هزینه، قیمت گذاری خدمات را انجام دهد. همین موضوع سبب می شود که بسیاری از افراد توانایی مالی استفاده از این خدمات آزمایش در خانه را داشته باشند.

هزینه ای که در قبال انجام نمونه گیری از شما دریافت می گردد بسیار ناچیز است و در صورت بیمه بودن فرد متقاضی، تمام یا بخشی از هزینه های خدمات آزمایش در منزل را بیمه تقبل می کند. 

آزمایش در منزل

مناطق تحت پوشش خدمات آزمایش در منزل هوم کا

مجموعه هوم کا با هدف ارائه خدمات درمانی و مراقبتی برای هموطنان عزیز تهرانی کار خود را آغاز نمود. با گذر زمان و بالا رفتن تقاضا، شهر کرج نیز به عنوان مقصد جدیدی برای ارائه خدمات انتخاب شد.

مجموعه هوم کا قصد دارد تا خدمات خود را به شهرهایی نظیر مشهد، اصفهان و شیراز نیز صادر کند که در صورت انجام این مهم، بدون شک شما را در جریان آخرین اتفاقات قرار خواهیم داد. همراهی شما موجب دلگرمی بیش از پیش ماست.

خدمات آزمایش در منزل با مجموعه هوم کا

برای استفاده از خدمات آزمایش در منزل با مجموعه هوم کا، کافیست تا با شماره تلفن 91025595-021 تماس بگیرید، که در این صورت، شما با کارشناسان مجموعه هوم کا صحبت خواهید کرد. کارشناسان مجموعه کلیه اطلاعات مورد نیاز را از شما دریافت نموده و با توجه به آن، مقدمات بهره مندی فرد متقاضی از خدمات آزمایش در منزل را فراهم خواهند نمود.

مسیر دیگری که افراد برای درخواست رایگان خدمات در پیش دارند، ورود به سایت این مجموعه به آدرس www.homeca.ir و ثبت درخواست می باشد. با این دو روش افراد بدون بیرون آمدن از خانه، می توانند خدمات آزمایش در منزل یا هر خدمت دیگری که مد نظرشان است را درخواست دهند. پس از ثبت درخواست، کارشناسان مجموعه با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم جهت حضور نمونه گیر در محل را انجام می دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار