در چه صورت جهیزیه به مرد تعلق می‌گیرد؟
کد خبر: 1020505
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HTl
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
بر اساس قانون و عرف تحت شرایط خاصی جهیزیه متعلق به مرد است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس عرف زن هنگام ازدواج به طور کامل جهاز تهیه می‌کند و تماما متعلق به زن است و مرد حق هیچ گونه دخل و تصرف یا تبدیل اثاثیه را ندارد.

مرد فقط در حد عرف معمول و رایج می‌تواند از وسایل استفاده کند و طبق ماده ۱۱۱۸ قانون مدنی، استقلال مالی زن به رسمیت شناخته شده و جهیزیه جزو اموال زن است و زن می‌تواند با جهیزیه خود هر کاری را که دوست دارد انجام دهد.

البته زمانی که مرد جهیزیه را تهیه کرده باشد موضوع تغیر می‌کند و مرد صاحب تمام اموالی می‌شود که خود تهیه کرده است.
برچسب ها: جهیزیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار