۱۹۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در اردبیل فعالیت می‌کنند
کد خبر: 1020406
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HSA
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل:
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: بخش خصوصی با تعداد ۱۹۵ آموزشگاه آزاد فعال فنی و حرفه‌ای شامل ۱۳۳ آموزشگاه ویژه زنان، ۳۳ آموزشگاه ویژه مردان و ۲۹ آموزشگاه دو منظوره آموزش مهارتی به متقاضیان در سطح استان خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، محمد پورقلی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: آموزش های فنی و حرفه ای در خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی خدمات مهارتی و آموزشی ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اردبیل با 19 مرکز آموزش دولتی و 163 کارگاه ثابت شهری، کارگاه سیار جوار شهری، سیار جوار روستایی، سیار عشایری، کارگاه صنایع ضمن کار، کارگاه صنایع اصناف، کارگاه جوار دانشگاه، کارگاه جوار پادگان، کارگاه زندان، آموزش های فنی وحرفه ای ارائه می دهند.

پورقلی با بیان اینکه این اداره کل آموزش های مهارتی را در دو بخش دولتی و غیردولتی با بهره گیری از مربیان مجرب و تجهیزات پیشرفته کارگاهی، مطابق با استانداردهای آموزشی روز ارائه می دهد، اضافه کرد: عملکرد آموزشی بخش دولتی این اداره کل در سال 14 هزار و 663 نفر-دوره است که از این تعداد 4 هزار و 999 نفر-دوره بانوان و  9 هزار و 664 نفر-دوره را آقایان هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل عملکرد این اداره کل در بخش غیردولتی را در سال به میزان 11 هزار و 299 نفر-دوره عنوان کرد و گفت: از این تعداد 5 هزار و 978 نفر-دوره بانوان و  5 هزار و 321 نفر-دوره را اقایان شرکت داشته اند.

وی با بیان اینکه به استناد تبصره ماده 111 قانون کار در راستای لزوم فراگیری فن و حرفه برای کلیه اقشار جامعه، سازمان اجازه دارد از مشارکت بخش خصوصی در اجرای آموزش ها با توجه به امکانات وسیع مورد نیاز استفاده کند، اضافه کرد: در این راستا کلیه افراد حقیقی و حقوقی می توانند با توجه به شرایط و ضوابط هر منطقه که توسط هیأت برنامه ریزی همان منطقه تعیین می شود با استفاده از امکانات خویش نسبت به تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای اقدام کرده و با استفاده از مربیان واجد شرایط به آموزش کارآموزان در حرفه های مختلف بپردازند.

 وی اضافه کرد: اعطای  امتیاز تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در ارتباط مستقیم با نیاز روز منطقه و تعداد آموزشگاه های موجود در همان حرفه می باشد و علاوه بر اعمال مقررات خاص و رعایت شیوه نامه مربوطه در خصوص اخذ مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد،  جهت اعطای امتیاز در برخی حرفه ها نیز محدودیت خاص وجود دارد بنابراین متقاضیان کسب امتیاز تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد می بایست جهت کسب اطلاعات در این خصوص به اداره  مؤسسات کارآموزی آزاد مستقر در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مراجعه کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار