قصاص، مجازات قتل در عروسی عمه
کد خبر: 1020141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HNt
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
پسر جوانی که در جشن عروسی عمه‌اش مرتکب قتل شده‌بود، به قصاص، حبس و شلاق محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۲۲‌تیر‌سال‌۹۷، مأموران پلیس از درگیری خونین در مراسم جشن عروسی در منطقه مهدیه اسلامشهر باخبر و راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها حکایت از آن داشت، در آن درگیری میثم ۲۷‌ساله بر اثر اصابت چاقو زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌است. در تحقیقات میدانی از مهمانان مراسم مشخص شد ضارب پسر جوانی به نام مانی‌۲۱‌ساله است که بعد از ارتکاب جرم همراه یکی از دوستانش به مکان نامعلومی گریخته است.

تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه از بیمارستان خبر رسید، میثم بر اثر شدت خونریزی‌ها فوت کرده‌است. بنابراین پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل قتل آغاز شد تا اینکه مدتی بعد از حادثه پلیس دریافت متهم در منطقه آتشگاه کرج مشغول کار است.

با به دست آمدن این سرنخ مأموران به آن محل اعزام شدند و پسر جوان را بازداشت کردند. مانی به پلیس‌آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او در همان بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرد و گفت: «آن شب به خاطر خوردن مشروب در حال طبیعی نبودم به همین خاطر بر سر اختلاف قدیمی با مقتول درگیر شدم. در آن درگیری مقتول و دوستانش به ما حمله کردند. این شد که برای ترساندن او دست به چاقو شدم که ناخواسته به سینه مقتول برخورد کرد.»

با اقرار‌های متهم شش‌نفر از اعضای شرکت کننده در آن درگیری بازداشت شدند و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. پرونده بعد از تعیین شعبه و وقت رسیدگی در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت قضایی شعبه هفتم قرار گرفت.

ابتدای جلسه پدر و مادر مقتول از طرف خودشان و نوه خردسالشان درخواست قصاص کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و با اقرار به قتل در شرح ماجرا گفت: «آن شب مراسم جشن عروسی عمه‌ام بود. در آن مراسم میثم نیز دعوت بود. من و میثم از قبل به خاطر خرید و فروش مشروب با هم اختلاف داشتیم به همین خاطر شب حادثه وقتی با هم روبه‌رو شدیم، او به طرفم حمله کرد و با مشت به صورتم زد. با این ضربه پیشانی‌ام خونی شد.»

متهم در ادامه گفت: «همان موقع با یکی از دوستانم به درمانگاه رفتیم و بعد از پانسمان به مراسم برگشتیم، اما دوباره با هم درگیر شدیم. آن شب به خاطر خوردن مشروب در حال خودم نبودم به همین دلیل وقتی مقتول و دوستانش به ما حمله کردند، از ترس چاقو را برداشتم و قصد داشتم آن‌ها را بترسانم که ناخواسته چاقو به سینه او برخورد کرد و مقتول خونین روی زمین افتاد.»

او در آخر گفت: «وقتی مقتول خونین روی زمین افتاد، بلافاصله یکی از دوستانم با اورژانس تماس گرفت. سپس از ترس فرار کردیم.»

بعد از آخرین دفاع متهم، شش‌متهم دیگر به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی در جایگاه قرار گرفتند و با اقرار به جرمشان از خودشان دفاع کردند.

در آخر هیئت قضایی بعد از شور، مانی را به اتهام قتل به قصاص، به اتهام شرب خمر به ۸۰‌ضربه شلاق و به اتهام قدرت‌نمایی با سلاح سرد به سه‌سال حبس محکوم کرد. دیگر متهمان نیز به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل هر کدام به یک‌سال حبس در زندان و یکی از آن‌ها را به خاطر اینکه زیر ۱۸‌سال سن داشت به یک‌سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار