وحشت از جنگ خیابانی در انتخابات امریکا
کد خبر: 1020001
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HLd
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
پلیس فدرال امریکا به فاصله یک ماه و نیم مانده به انتخابات امریکا زنگ‌های هشدار را به صدا درآورده و گفته که گروه‌های نژادپرست تندرو در امریکا ممکن است درآستانه انتخابات دست به خشونت مسلحانه بزنند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: کریستوفر وری، رئیس اف‌بی‌آی روز پنج‌شنبه در نشست استماع کمیته امنیت داخلی کنگره امریکا هشدار داده که «تندرو‌های خشونت‌طلب رادیکال»‌که اکثریت آن‌ها سفیدبرترپندار‌ها هستند، بیشترین میزان تهدید‌های تروریستی داخلی را به وجود می‌آورند. وری هشدار داده که ما نگران افزایش تنش میان گروه‌های مسلحی هستیم که به لحاظ ایدئولوژیکی تندرو هستند؛ نگرانیم که این تنش‌ها پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر به درگیری مسلحانه تبدیل شوند. البته رئیس پلیس فدرال امریکا، این را ناشی از مداخله روسیه در انتخابات ماه نوامبر (۱۳ آبان) خوانده و می‌گوید: «ما به طور قطعی، تلاش‌های بسیاری را از طرف روس‌ها برای مداخله در انتخابات سال ۲۰۲۰ خودمان مشاهده کرده‌ایم.» او تأکید کرده است: «من هیچ گونه جدی بودن خشونت و عمل جنایتکارانه‌ای را که در سراسر کشور جریان دارد، دست کم نمی‌گیرم، [اعمالی]که برخی از آن‌ها منتسب به افرادی است که ایدئولوژی یا جنبشی خودخوانده هستند. ما روی این نوع خشونت و جنایت متمرکز شده‌ایم.» او به کمیته امنیت داخلی کنگره امریکا گفته که اف‌بی‌آی سالانه به طور متوسط درباره هزار حادثه تروریستی داخلی تحقیق و تفحص انجام می‌دهد و تعداد دستگیرشده‌های ناشی از تروریسم داخلی در امریکا امسال به حدود ۱۲۰ مورد رسیده است. او تأکید کرده که سفیدبرترانگاران و گروه‌های ضد دولت امریکا تهدید اصلی هستند.

تشدید خشونت‌ها در اعتراضات

هشدار اف‌بی‌آی درباره خطر ناآرامی در انتخابات امریکا، در حالی است که خشونت‌ها در اعتراضات امریکا نیز تشدید شده است. مایکل کاپوتو، دستیار دبیر امور عمومی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی که نظارت بر اقدامات ضدکرونایی دولت امریکا را بر عهده دارد از هواداران ترامپ خواست با تهیه و انبار اسلحه و مهمات، برای شورش‌های مسلحانه دموکرات‌ها پس از انتخابات ریاست جمهوری آماده شوند. راجر استون، دوست و متحد ترامپ هم هفته قبل پیشنهاد داد اگر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا به زیان او بود، همزمان با اعمال حکومت نظامی در سراسر ایالات متحده دشمنانی، چون بیل و هیلاری کلینتون و مارک زاکربرگ را بازداشت کند. این در حالی است که صد‌ها معترض امریکایی پنج شنبه شب در اعتراض به ناتوانی دولت در مقابله با شیوع گسترده کرونا در نیویورک تجمع اعتراضی برگزار کردند. پلیس نیویورک با حمله و شلیک گاز اشک‌آور به صد‌ها معترض امریکایی که منطقه‌ای در نزدیکی شهرداری را به اشغال خود درآورده بودند، شماری از آن‌ها را بازداشت کرد. رانندگان تاکسی شهر نیویورک که خواستار بخشودگی بدهی‌های‌شان بودند، نیز روز پنج شنبه با خودرو‌های خود، روی پل بروکلین تجمع و به وضعیت نامناسب اقتصادی شان اعتراض کردند. مدیر اتحادیه رانندگان تاکسی نیویورک گفت: «بحران انسانی جدی در این صنف رو به گسترش است. همه آنچه که ما می‌خواهیم، آن است که بدهی‌های ما بخشوده شود و به ۱۲۵ هزار دلار کاهش یابد.»

به جیب زدن ۶۴۳ میلیاردر امریکایی

برنی سندرز، سناتور دموکرات در توئیتر نوشت که ۶۴۳ میلیاردر امریکایی، طی شش ماه بیماری کرونا، ۸۴۵ میلیارد دلار به جیب زده‌اند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، برنی سندرز، سناتور دموکرات در صفحه خود در توئیتر نوشت:۶۴۳میلیاردر در امریکا طی همه‌گیری کرونا، روزانه ۷/ ۴ میلیارد دلار، ۳۲ میلیارد دلار در هفته، ۱۴۱ میلیارد دلار در ماه، و ۸۴۵ میلیارد دلار در طی شش ماه، به جیب زده‌اند. در حالی که ۳۰میلیون امریکایی غذای کافی برای خوردن ندارند. وی افزود: زمان ریاضت اقتصادی برای طبقه میلیاردر فرار رسیده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار