امارات و بحرین از پشت به فلسطین خنجر زدند
کد خبر: 1019801
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HIP
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
سردار سلیمانی: کینه‌توزی شرق و غرب از گفتمان اسلام ناب محمدی انقلاب بود
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از رویکرد کشور‌های مرتجع منطقه نسبت به موضوع فلسطین، گفت که امارات و بحرین با توافق اخیر خود با رژیم صهونیستی از پشت به تن مجروح فلسطین خنجر زدند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سردار غلامرضا سلیمانی روز چهار شنبه در بازدید از یگان‌های ناحیه مقاومت بسیج غدیر شهرستان تبریز با بیان اینکه اقدام اخیر در کشور‌های مرتجع منطقه، خیانت به آرمان فلسطینی هاست، افزود: در حال حاضر امارات که ۸۸ درصد جمعیت آن را غیربومی‌ها تشکیل می‌دهد، تبدیل به یک شرکت اقتصادی با مدیریت امریکائی‌ها در منطقه شده است که اهداف نظام سلطه را پیگیری می‌کند.

وی اظهار داشت: در حالی که ۱۲ درصد جمعیت امارات را اهالی بومی آن تشکیل می‌دهد، تمامی آن‌ها جزو حاکمان این کشور محسوب می‌شوند که برای آن‌ها هدفی جز منافع قبیله‌ای و شخصی در قالب امیال امریکایی متصور نیست.

سردار سلیمانی با بیان اینکه روابط بین این دو کشور منطقه با اسرائیل غاصب نامشروع است، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قوی‌ترین کشور منطقه غرب آسیا از درون تهدیدات به شرایط قدرتمند کنونی دست یافته است و این رویکرد کشور‌های مرتجع، خللی در اهداف و ارمان‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران وارد نمی‌کند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، از این دوران به عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فراز‌های تاریخی ایران نام برد و ادامه داد: مکتب دفاعی ایران در همین دوران و بر اساس مولفه‌های عاشورایی شکل گرفت که باید همین روند و رویکرد در حوزه‌های مختلف اقتصادی و مردم سالاری دینی نیز به منصه ظهور برسد و البته تکمیل‌تر شود، چون معتقدیم نسخه‌های بومی برای نجات افتصاد کشور شفابخش است.

سردار سلیمانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی را دارای ویژگی منحصر به فرد تفکر عاشورایی دانست و با تأکید بر اینکه چنین نیرو‌های مسلحی در هیچ جای جهان وجود ندارد، یادآور شد: بر همین مبنا امروز جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت خود را به خوبی طی می‌کند و امنیت و ثبات آن در هیچ یک از کشور‌های منطقه غرب آسیا وجود ندارد و از یک کشور وابسته در اوایل انقلاب، به کشوری پویا و بالنده تبدیل شده ایم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان اسلام و انقلاب انواع دسیسه‌ها را علیه نظام نوپا شروع کردند، گفت:، چون انقلاب اسلامی نظام دو قطبی شرق و غرب حاکم بر آن زمان را بر هم زده و مکتب و گفتمان اسلام ناب محمدی را در برابر گفتمان مادی لیبرالیسم و مارکسیسم به جهانیان ارایه کرد، موجب کینه‌توزی نظام سلطه قرار گرفت تا اینکه جنگی هشت ساله را علیه ملت ایران تحمیل کردند.

وی افزود: در حالیکه قسمت‌هایی از پنج استان کشور در سال ۱۳۵۹ به اشغال ارتش رژیم بعث عراق درآمده بود و جهانیان، تصویر به زانو درآمدن جمهوری اسلامی و سقوط این نظام را بسیار نزدیک می‌پنداشتند، با ندای امام راحل، ملت آگاه و بیدار وارد میدان شده و عرصه را بر متجاوزان تنگ کردند تا تمام نقشه‌ها و پیش‌بینی‌های نظام سلطه برای ساقط کردن نظام اسلامی ناکام بماند.

فرمانده بسیج مستضعفان، دفاع مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی را عاشورایی و علوی خواند و ادامه داد: مدیریت الهی امام راحل و فرماندهی شجاعانه ایشان باعث دفاع جانانه مردم از خاک میهن اسلامی شد که در این میان آذربایجان و تبریز از همان روز‌های اول جنگ با فرستاندن فرزندان خود از اقشار و اصناف مختلف، افتخارآفرینی‌های بی بدیلی را در تاریخ ثبت و ضبط کردند.

سردار سلیمانی اضافه کرد: در همان دوران، رزمندگان غیور و فرزندان پاک خطه آذربایجان در آزادسازی سوسنگرد از دست ارتش بعث عراق جان فشانی‌های بی نظیری از خود نشان دادند و در حالی که دشمن تا ۲۰ کیلومتری اهواز پیش آمده و قصد داشت از جبهه سوسنگرد وارد این شهر شود، رزمندگان آذربایجانی هرگز چنین اجازه‌ای به دشمن ندادند تا نام و یاد خود را برای همیشه تاریخ زنده نگه دارند.

وی فداکاری رزمندگان آذربایجان در سال دوم جنگ و به خصوص از مرداد سال ۱۳۶۰ و زمان خلع بنی‌صدر از ریاست جمهوری تا ۳ خرداد سال ۱۳۶۱ زمان آزادسازی خرمشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: بر اثر همین رشادت‌ها و پیروزی‌های رزمندگان اسلام وضعیت انفعالی جمهوری اسلامی در جنگ به حالت ابتکاری تبدیل شد و بسیاری از تجهیزات و تسلیحات ارتش بعث عراق منهدم شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار