دومین جشنواره سردار آسمانی به یاد شهید سلیمانی برگزار می‌شود
کد خبر: 1019640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HFo
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
اعلام برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در تئاتر
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، از برگزاری دومین جشنواره تئاتر «سردار آسمانی» پاسداشت مقام سردار شهید قاسم سلیمانی خبر داد.
هادی عسگری
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حمید نیلی در نشست اعلام برنامه‌های انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی در سال گذشته، گفت: «همه شور تشییع ایشان را دیدیم و جا دارد هر چه بیشتر درباره شخصیت ایشان کار کنیم. هنرمندان هم به نوعی باید ادای دین می‌کردند که در همان اوایل شهادتشان، نخستین همایش سردار آسمانی در جوار مقبره سردار برگزار کردیم که مورد استقبال قرار گرفت، در حاشیه آن سعی کردیم محفل نمایش خاطره را برگزار کنیم که چند اثر هم به انجمن رسید و در حال بررسی است.»

نیلی ادامه داد: «امسال استان کرمان میزبان دومین دوره این همایش خواهد بود. اساس این دوره همایش را در حوزه تئاتر خیابانی مدنظر قرار داده‌ایم و البته چند نمایش صحنه‌ای نیز به عنوان مهمان خواهیم داشت.»

مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به پویایی این انجمن در سال‌های اخیر، گفت: «در حوزه چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس با هدف استعدادیابی و تولید آثار رادیویی، با رادیونمایش تفاهمنامه‌ای را منعقد کردیم. همچنین تفاهمنامه‌ای را با سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران داشتیم که طی آن ۴۰نمایش خیابانی مطرح کشور در نقاط مختلف اجرا شوند و همچنین با همکاری سازمان در مهرماه از هنرمندان تئاتر دفاع مقدس قدردانی خواهد شد.»

نیلی افزود: «تئاتر دفاع مقدس فراز و فرود‌هایی داشته است و قصد داریم نشست آسیب‌شناسی تئاتر دفاع مقدس در چهار دهه گذشته را در تئاتر شهر برگزار کنیم.»

وی با اشاره به انتشار آثار مکتوب در عرصه نمایشنامه، بیان داشت: سه رونمایی کتاب نیز شامل دو نمایشنامه از لیلی عاج درباره شهید ابراهیم هادی و کتاب چهار شهید خلبان از شهرام کرمی و یک کار پژوهشی شامل ۴۰ نمایشنامه جریان‌ساز دفاع مقدس داریم که در این ایام رونمایی خواهد شد و آخرین موضوع نیز نمایشگاه زخم عتیق است. همه شهدای دفاع مقدس سرلوحه‌شان قیام عاشورا بود که با نمایش ادوات تعزیه و... آن‌ها را نمایش خواهیم داد. نیلی گفت: ما کتاب‌های خوبی از سرداران شهید دفاع مقدس داریم که یکی از اولویت‌هایمان تولید در این ارتباط است و فراخوانی هم در این رابطه مشخص کردیم و امیدواریم در جشنواره هم با چند اثر ویژه مواجه شویم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار