در برابر توهین به پبامبر عظیم الشأن اسلام ساکت نمی‌نشینیم
کد خبر: 1019580
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HEq
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت
انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، بیانیه‌ای در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت بر پبامبر عظیم الشأن اسلام صادر کردند

سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، بیانیه‌ای در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت بر پبامبر عظیم الشأن اسلام صادر کردند.


یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (سوره صف آیه۸)
باردیگرکینه توزان دین مبین اسلام و کوته بینان لیبرال دموکراسی غرب با بازنشرکاریکاتوری موهن به بهانه آزادی بیان به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی توهین کردند.اگرچه دنیای به اصطلاح متمدن اروپایی و آمریکایی درطول سال های اخیر با به راه انداختن فتنه هایی چون داعش و طالبان سعی زیادی کردند تا چهره ای خشونت بار از اسلام را به نمایش بگذارند لیکن دستان در خون آغشته و پلیدشان اینبار به گونه ای دیگر رخ نمایان کرد.بازنشر میلیونی کاریکاتور موهن علیه پیامبر اعظم (صلوات الله علیه)نه تنها دل مسلمانان عالم،بلکه دل تمامی متدیّنین وآزادگان جهان را عمیقاً غصه دار کرده است.
در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان و پیامبران آنان، مولفه ای برای نشان دادن آزادی بیان قلمدادشده است؟مسلمانان راستین، هرگزچنین رفتارهایی را فراموش نخواهند کرد.
اقدام موهن نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" در باز نشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله وسلم و توهین به ارزش‌های والای اسلامی ،انسانی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان، قلب موحدان عالم را جریحه‌دار کرد و بار دیگر جلوه دیگری از لیبرال دموکراسی، مدرنیته و جاهلیت مدرن را به رخ جهانیان کشید.
این جامعه هنری انتشار مجدد کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر (ص) را محکوم کرد و از موضع شورای مسلمانان فرانسه در برابر موضوع بازنشر کاریکاتورهای توهین آمیز و اتخاذ موضع عاقلانه و میهن پرستانه از سوی این شورا به منظور مصونیت مسلمانان فرانسه از خطر ایدئولوژی افراطی و تلاش برای اصلاح کلیشه‌ها درباره اسلام و جوامع مسلمان قدردانی کرد.
این اقدام موهن نتیجه همان مدرنیته انسان مداری است که ارزش‌ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی‌های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی‌بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است.
جامعه هنری جبهه مقاومت همچنین بر برداشتن گام‌های جدی در زمینه عدم تحقیر ادیان، احترام به عقاید و دعوت به صلح، همزیستی و بخشش‌های اجتماعی و انسانی تأکید کرد تا کرامت انسانی حفظ و احترام به عقاید انسان‌ها محقق شود.
اسلام هراسی و به طبع آن اسلام ستیزی دستور کار اصلی نظام سلطه می باشد و ما ضمن ابراز تاسف و اندوه مضاعف خود از این هتاکی ها، اعلام می داریم که هیچ گاه در برابر توهین به مقدس ترین مقدسات خود ساکت و بی تفاوت نبوده به هر روشی که در اختیار داریم، در مسیر برملاساختن اهداف شوم دشمنان از تحرکات اخیر می کوشیم.

" انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح"

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار