ما باید روی پای خود بایستیم و نباید چشممان به بیرون باشد
کد خبر: 1019236
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H9I
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
روحانی:
رئیس جمهور گفت: از روز اول مواجهه با کرونا خودم را موظف می‌دیدیم در شرکتم در مجامع و برنامه‌های پروتکل‌ها را رعایت کنم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغاز به کار سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به صورت مجازی گفت: سرآغاز فعالیت تحصیلی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به همه اساتید و دانشجویان تبریک می‌گویم و ای‌کاش پروتکل‌های بهداشتی به من اجازه می‌داد که مثل سال‌های گذشته از نزدیک در میان جمع شما باشم.

وی ادامه داد: چه کنیم که اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی برای همه ما لازم الاجرا است و من از روز اول مواجهه با کرونا خودم را موظف می‌دیدیم در شرکتم در مجامع و برنامه‌های پروتکل‌ها را رعایت کنم و معتقدم پروتکل شکنی در ذهن ما نباید باشد ولو اینکه در برخی از موارد اجرای پروتکل با عواطف انسان سازگاری ندارد.

روحانی تصریح کرد: معتقدیم جامعه ما به نیاز‌های ضروری از جمله اکسیژن، هوا و آب و غذا نیازمند است به علم و دانش و فعالیت‌های تحقیقی نیاز دارد و این نیاز نباید به زمین بماند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تخت‌های بیمارستانی جوابگوی نیاز بیماران است، تاکید کرد: این ویروس زندگی مردم و اقتصاد جوامع را دگرگون کرده است. مهم این است که برای هر کار و فعالیتی، بتوانیم در چارچوب پروتکل فعالیت را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: اگر قرار بود فعالیت ما متوقف شود نیازمندی‌های مردم با مشکل مواجه می‌شد و مردم از نیاز‌های معنوی و نشاط روحی فاصله می‌گرفتند. همه دانشگاه‌های کشور برای فعالیت آموزش ترکیبی را انجام می‌دهند البته هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد. دانشگاه مرکز علم، تحقیقات و نوآوری است و مدیران آینده ما را تربیت می‌کند.

روحانی تصریح کرد: دانشگاه‌ها مکان نقادی به حکومت، دولت و جوامع است. این نقد وقتی با انصاف باشد بهترین هدیه برای مسئولین و جامعه است. امروز با دو مشکل مواجه هستیم. تحریم بی نظیر از سال ۹۷ آغاز شده است. اما نگذاشتیم دشمنان ما به هدف اصلی که تسلیم کشور و نظام بود به موفقیت برسند.

وی تاکید کرد: ما در شرایطی هستیم که درآمد نفتی ما در یک سال ۱۲۰ میلیارد دلار و در سال ۹۸ کمی بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده است و این نشان می‌دهد ما باید روی پای خود بایستیم و نباید چشممان به بیرون باشد، اما این موضوع هم است که بدون تعامل با جهان زندگی سخت و گاهی غیر ممکن است.

رئیس جمهور گفت: آنچه برای کالای اساسی ما نیاز بوده توانستیم مانند پارسال تامین کنیم و نیازمندی‌ها را در حد توانمان مرتفع کنیم. در سه ماه اول بخاطر کرونا مشکلات ما مضاعف شد و در سه ماه اول با رشد منفی ۳.۵ روبرو بودیم، اما در تیرماه و مردادماه نسبت به تیرماه و مردادماه پارسال با رشد همراه هستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه دشمن در هدف استراتژیک خود نا موفق بوده در همه اهداف سیاسی و حقوقی خود ناموفق بوده است، اظهار داشت: اگر دشمن در زمینه اقتصادی توانسته موانعی برای ما ایجاد کند در زمینه مسائل سیاسی و حقوقی شکست خورده است. حداقل سه شکست بزرگ تاریخی در طول ماه‌های اخیر با آن مواجه بوده است.

رئیس جمهور گفت: در طرح ماشه آمریکا، هیچ عضوی از شورای امنیت با او همراه نبوده است. آمریکا اصلا نتوانسته تا امروز طرح ماشه را استارت بزند و پایان شهریور پایان زمانی است که در قطعنامه ۲۲۳۱ پیش بینی شده و آمریکا اساساً عضویتی در برجام ندارد.

وی با اشاره به شکست‌های آمریکا در مسائل حقوقی در دادگاه‌های بین المللی اظهار داشت: در زمینه اقتصادی علی رغم مشکلات کشور هر هفته شاهد افتتاح‌های بزرگ بوده اید و این به معنای آن است که ما سال جهش تولید را هم فراموش نکرده‌ایم.

روحانی اظهار داشت: ما در تمام معیار‌ها توانسته‌ایم در آن قدمی ایجاد کنیم. اگر ۷ سال پیش یک دانشگاه ما در بین دانشگاه‌های مطرح جهان بود الان ۴۰ دانشگاه ما در این بین است. در شرکت‌های دانش بنیان دارای توفیق باورنکردنی هستیم. درآمد شرکت‌های دانش بنیان در این هفت سال ششصد برابر شده است. دانشگاه‌های ما در مسیری هستند که می‌توانند خودکفا شوند.

رئیس قوه مجریه بیان داشت: امروز روز تابآوری مضاعف برای ملت بزرگ ایران است، تاب آوری در برابر تحریم بی نظیر و ویروس خطرناک کرونا؛ این تاب‌آوری مضاعف در سایه اعتماد و امید ممکن است. اگر ملتی به خود اعتماد نکند آن ملت در برابر اهداف ملی خود موفق نخواهد بود. علت اینکه توانسته‌ایم در این ۴۲ سال مقاومت کنیم اعتماد مردم بوده است.

روحانی خاطر نشان کرد: دانشگاه نقش بسیار مهمی در اعتماد آفرینی و امید آفرینی دارند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار