جذب ۱۰۸ هزار برگه سند طی ۵ ماهه نخست سال جاری
کد خبر: 1019179
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H8N
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی عنوان کرد؛
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی از جذب قریب به ۱۰۸ هزار برگ سند طی ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ خبر داد.

محمدهادی زاهدی با بیان این مطلب گفت: حفاظت از گنجینه‌های آستان قدس رضوی یکی از موارد منشور هفتگانه مقام معظم رهبری در تبیین وظایف آستان قدس رضوی است که این مدیریت با استناد به این موضوع حفظ و نگهداري اسناد مرتبط با اين آستان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به جذب این اسناد به‌صورت انتقال و اهدا به اقدامات صورت گرفته بر روی اسناد اشاره داشت که به‌منظور نگهداري و انجام كارهاي فني به مخزن پيش آرشيو اسناد اين مركز منتقل‌شده است.
زاهدی، بخش عمده اين اسناد را اسناد انتقالي از دبيرخانه مديريت عالي حرم مطهر دانست و گفت: به‌منظور جذب حداكثري اسناد از واحدهاي مختلف وابسته به آستان قدس رضوي، در گام نخست شناسايي مجموعه‌هایی كه ظرفيت مزبور را داشته باشند در دستور كار قرار گرفت.
وی افزود: در اين زمينه پس از شناسايي و اولویت‌بندی، اسناد موجود در دبيرخانه حرم مطهر رضوي در اولويت نخست قرار گرفت که پس از بازديد حضوري از اسناد دبيرخانه حرم و تعيين تكليف وضعيت اسناد موجود در اين بایگانی‌ها، ارزشيابي اسناد در محل به عمل آمد و اسناد قابليت انتقال و نگهداري دائم تشخيص داده شد.
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات به انتقال 2 هزار و 110 پوشه سند از مكاتبات اداري مجموعه حرم، كاركنان و خدمه و اسناد مربوط به مدفونين بهشت جوادالائمه به مركز اسناد اشاره داشت.
زاهدی همچنين به انتقال تعدادي از اسناد اداري مديريت اسناد و مطبوعات و نيز مديريت مخطوطات كتابخانه آستان قدس رضوي به مخزن پيش آرشيو مركز اسناد طی مدت 5 ماهه نخست سال جاری اشاره داشت و گفت: اسناد اهدايي آقاي سنابادي از کارکنان بازنشسته سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی نيز بخش ديگري از اسنادي بود كه در اين مدت وارد مجموعه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار