عملیات ماموران ((نوپو)) برای بازداشت کارگردان قاتل
کد خبر: 1018947
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H4d
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر که با اسلحه کلاشنیکف مرد همسایه‌شان را به قتل رسانده‌است، وقتی حاضر به تسلیم نشد با عملیات ویژه مأموران پلیس نوپو دستگیر شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: دقایقی از ساعت‌۲۲ شامگاه چهارشنبه ۱۹‌شهریور گذشته بود که مأموران گشت بسیج در خیابان خواجه نصیر حوالی میدان امام حسین (ع) با شنیدن صدای شلیک مدام گلوله در این باره تحقیق کردند. لحظاتی بعد مأموران بسیج با دیدن مردی که مشغول شستن پله‌های ساختمان چهارطبقه اداری بود، توقف کرده و با دیدن اسلحه کلاشنیکف کنار آن مرد به وی مظنون شدند. همزمان مرد میانسال که متوجه حضور گشت بسیج، شده‌بود به سرعت وارد ساختمان شد و در را بست، بنابراین مأموران بسیج پلیس را از ماجرا با خبر کردند.

ردپای کارگردان مشهور

با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری شهید نامجو در محل حاضر شدند که دریافتند طبقه همکف دفتر هنری و کاری یکی از کارگردان‌های سینما، تلویزیون و تئاتر است و چند طبقه دیگر ساختمان هم متعلق به مرد میانسالی به نام فریدون است که یکی از واحد‌های آن را به وکیلی اجاره داده است و یکی از واحد‌ها هم در اختیار خودش است. بررسی‌های مأموران پلیس در ادامه نشان داد مرد مسلح همان کارگردان سینما است که چندین سال قبل هم با یکی از هنرپیشه‌های مشهور زن ازدواج می‌کند، اما بعد از چند سال جدا می‌شود. بدین ترتیب این فرضیه برای مأموران قوت گرفت که کارگردان دست به حادثه خونینی زده که موضوع را به قاضی ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران خبر دادند.

عملیات مأموران نوپو

دقایقی بعد بازپرس همراه تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی راهی محل شد که دریافتند، مرد مسلح داخل طبقه همکف ساختمان خودش را حبس کرده‌است. پس از این تیم جنایی همراه مأموران پلیس تلاش کردند کارگردان را مجبور به تسلیم کنند، اما صحبت‌های مأموران نتیجه نداشت. از آنجایی که هر آن احتمال می‌رفت مرد مسلح دست به عملیات خطرناکی بزند بازپرس جنایی دستور داد تیمی از مأموران ویژه پلیس «نوپو» برای خلع سلاح مرد مسلح وارد عمل شوند.

بدین ترتیب لحظاتی بعد در حالی که تعداد زیادی از اهالی تجمع کرده و با تلفن‌های همراهشان در حال تصویر‌برداری بودند، مأموران نوپو وارد عمل شدند و پس از تخلیه ساختمان‌های اطراف محل حادثه را به محاصره در آوردند. بعد از آن بود که مأموران نوپو از طریق پشت بام و دیوار‌های اطراف پنجره‌های ساختمان را شکسته و پس از انداختن نارنجک‌های دود‌زا وارد ساختمان شدند و مرد مسلح را در نهایت پس از گذشت چهار ساعت از حادثه بدون اینکه آسیبی به آن برسانند، خلع سلاح و دستگیر کردند.

کشف جسد مرد میانسال

دستگیری کارگردان مسلح و کشف اسلحه کلاشنیکف با ۷۲‌تیر جنگی پایان ماجرا نبود، چون دقایقی بعد مأموران پلیس و تیم جنایی در بازرسی از محل با جسد مرد میانسالی در زیر پله‌های پایین ساختمان روبه‌رو شدند که با اصابت تیر جنگی به جمجمه‌اش کشته شده بود. بررسی‌های نشان داد مقتول فریدون نام دارد و مالک چند واحد از ساختمان است که در حادثه درگیری با کارگردان با شلیک تیر اسلحه کلاشنیکف به قتل رسیده است.

بدین ترتیب تیم جنایی در نخستین گام از کارگردان مشهور تحقیق کردند و وی هم با اظهار پشیمانی به قتل اعتراف کرد و گفت: من از مدت‌ها قبل و از زمان ساخت این ساختمان با فریدون اختلاف ملکی داشتم. طبقه همکف این ساختمان متعلق به من است که اینجا دفتر کارم قرار داده‌ام و گاهی هم در همین دفتر کارم می‌خوابم. چند واحد از این ساختمان متعلق به مقتول است. افراد زیادی به ساختمان رفت و آمد داشتند و برای من مزاحمت ایجاد می‌کردند به طوریکه چند بار به او تذکر دادم، اما او توجهی نمی‌کرد و سعی می‌کرد مرا اذیت کند.

وی درباره شلیک‌های مرگبار گفت: من کارگردان هستم و برای تهیه فیلم‌هایم از ارگان نظامی تعدادی اسلحه گرفته بودم که پس از پایان‌کار، تعدادی را تحویل دادم، اما اسلحه کلاشنیکف در دفتر کارم مانده بود و قرار بود چند روز دیگر تحویل بدهم. ساعت‌۹:۳۰ شب درحال کار بودم که صدای تق تق شدیدی از داخل ساختمان به گوشم رسید. وقتی در را باز کردم، دیدم فریدون با چکش به در آهنی طبقه اول می‌زند.

به او تذکر دادم که چکش نزند، اما او همچنان چکش می‌زد که احساس کردم با این کارش می‌خواهد مرا اذیت کند. خیلی عصبانی شدم و به داخل دفتر رفتم و اسلحه را برداشتم و با تیر‌های جنگی که از قبل داشتم مسلح کردم و به راه پله‌ها برگشتم و به سویش شلیک کردم.

وقتی خونین روی زمین افتاد پشیمان شدم، اما فایده‌ای نداشت که تصمیم گرفتم جسد را به زیر زمین ببرم و در حال بردن بودم که پله‌ها خونی شد و در نهایت هم زمانی که در حال شستن پله‌ها بودم، مأموران بسیج به من مشکوک شدند و دستم رو شد.

در ادامه قاضی ساسان غلامی دستور داد متهم برای مشخص شدن سلامت روحی و روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل شود و پس از آن برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار