اکونومایزر در کانال دو خروجی دیگ بخار شماره ۲پالایشگاه اصفهان تجهیزشد
کد خبر: 1018827
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H2h
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
مدیرپروژه تجهیز اکونومایزر شرکت پالایش نفت اصفهان:
با عنایت به‌صرفه جویی در مصرف سوخت در دیگ بخار شماره ۲ مخاطرات زیست‌محیطی درنتیجه کاهش دمای دودهای خروجی دیگ بخار، از انرژی حاصله در جهت افزایش دمای آب ورودی به دیگ بخار استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرپروژه تجهیز اکونومایزر افزود: درنتیجه انجام این کار بخشی از انرژی تلف‌شده حاصل از احتراق دیگ بخارها که از طریق دودکش به محیط اطراف وارد می‌شود، در تجهیز اکونومایزر با آب ورودی دیگ بخار تبادل حرارت می‌کند؛ با این عمل دمای گاز خروجی از دیگ بخار کاهش‌یافته و هم‌زمان دمای آب ورودی به دیگ بخار افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه دیگ بخارهای پالایشگاه به تجهیز اکونومایزر مجهز نیستند، اجرای پروژه طراحی و نصب اکونومایزر بر روی دیگ بخار شماره ۲ در دستور کار قرار گرفت. با عنایت به‌صرفه جویی در مصرف سوخت در دیگ بخار شماره ۲ پس از نصب تجهیز مذکور، علاوه بر کاستن مخاطرات زیست‌محیطی درنتیجه کاهش دمای دودهای خروجی دیگ بخار، از انرژی حاصله در جهت افزایش دمای آب ورودی به دیگ بخار استفاده می‌شود. این پروژه جزو پروژه‌های Energy saving (صرفه‌جویی انرژی) در دیگ‌های بخار  بوده و زمانی بازگشت سرمایه آن به کمتر از دو سال برآورد گردیده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار