لزوم استقرار و توسعه سامانه‌های بین دستگاهی و اشتراک‌گذاری اطلاعات
کد خبر: 1018490
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GxG
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:
چهارمین جلسه کمیته هوشمند‌سازی خراسان رضوی برگزار شد.
چهارمین جلسه کمیته هوشمندسازی استان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، معاونین توسعه مدیریت و منابع دستگاه‌های اجرایی استان، مدیران فناوری اطلاعات ادارات کل، مدیران نظام صنفی رایانه‌ای، شرکت‌های معین حوزه هوشمندسازی و مدیران گروه کامپیوتر دانشگاه‌های استان برگزار شد.
کوکب موسوی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به استفاده از ظرفیت شبکه دولت و اشتراک‌گذاری بانک‌های اطلاعاتی فی‌مابین دستگاه‌های اجرایی استان، بر استفاده و حمایت معنوی از ظرفیت و تولیدات شرکت‌های بومی استان و محصولات دانش بنیان در جایگزینی راهکارهای هوشمند بجای راهکارهای سنتی تاکید کرد.
وی ارتقای ظرفیت دورکاری دستگاه‌های اجرایی استان و سرمایه‌گذاری بر روی توسعه زیرساخت‌های ویدئو کنفرانس ادارات را برای برگزاری جلسات از معاونین توسعه منابع و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان خواستار شد.
حمیدرضا روحبخش مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش اقدامات استقرار سامانه رصدخانه انرژی استان و بهره‌برداری رسمی از سامانه ۱۱۸ استانداری، درخصوص استقرار و توسعه سامانه‌های بین دستگاهی، اشتراک‌گذاری اطلاعات بین دستگاهی، طراحی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه رفاهیات سازمانی، راهکارهای پیشنهادی مربوطه را در میان گذاشت.
ایرج لایق رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان هم نیز گزارشی از اقدامات و دستاوردهای شرکت‌های معین حوزه هوشمندسازی استان و محصولات دانش بنیان در حوزه‌های مختلف هوشمند‌سازی ارائه کرد.
در راستای اجرای طرح پایگاه نشانی استاندارد مکان محور (GNAF)، تفاهم‌نامه کاری بین شهرداری مشهد و اداره کل پست استان برای اشتراک‌گذاری اطلاعات و وب سرویس ارائه کد پستی بصورت اتوماتیک در مرحله اعطای پروانه به متقاضی و همکاری لازم برای استقرار کامل آدرس دهی یکسان به املاک منعقد شد‌.
بر این اساس، ضمن ارتباط مکانیزه بین سامانه‌های نرم‌افزاری هر دو دستگاه اجرایی، در زمان صدور پروانه ساختمانی برای یک ملک، کدپستی مربوطه نیز اختصاص خواهد یافت.
از طرفی با یکپارچه سازی و ارتباطات مکانیزه فی‌مابین سامانه‌های نرم‌افزاری شرکت‌های خدماتی همچون شرکت‌های برق، آب، گاز و تلفن با کد پستی یکسان، در طول زمان ساخت توسط مالک، شرکت‌های خدمت‌رسان برای ارائه خدمات و فروش انشعابات بر اساس کد پستی اختصاص یافته و اطلاع از ساخت و سازها، تمهیدات لازم برای ارائه انشعاب به متقاضی اتخاذ خواهند کرد.
استفاده از وب سرویس ارائه کد پستی شرکت ملی پست برای اعتبار سنجی کدهای پستی مندرج در کلیه قبوض بصورت مکانیزه و باز طراحی فرم‌های الکترونیکی مربوطه، از مواردی بود که بر روی ‌آن‌ها تاکید شد‌.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار