دشمن می‌خواست کشور به بهانه کرونا تعطیل شود
کد خبر: 1018018
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gpe
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
روحانی در ستاد ملی کرونا:
رئیس‌جمهور گفت: دشمن از روز اول می‌خواست به بهانه کرونا کشور را تعطیل کند و در رسانه‌های بیگانه می‌گفتند کارخانه‌ها را تعطیل کنید و الا کرونا شیوع پیدا می‌کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه همه عزاداران حسینی مراسم محرم امسال را به خوبی برگزار کردند، اظهار کرد: از همه علما و مراجع تقلید به خصوص مقام معظم رهبری که با زبان و عمل مردم را ارشاد کردند و ما یک عزاداری شکوهمند توام با رعایت پروتکل‌ها را شاهد بودیم.

روحانی گفت: ۸۰ درصد جمعیت‌ها در کشور پروتکل‌ها را به خوبی اجرا کردند. از فضای مجازی و رسانه‌ها تشکر می‌کنیم که عزاداری را به همه خانه‌ها و ذهن‌ها منتقل کردند. مردم عزاداری در خانه‌ها را بیش از سال گذشته فعال کردند. امسال عزاداری شکل ویژه خودش را داشت، اما باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بود، زیرا ابتکارات جدیدی و خاصی مد نظر قرار گرفت.

وی تاکید کرد: در پایان ماه صفر که مجدداً عزاداری‌ها رونق می‌گیرد و شرایط خاص اربعین امام حسین (ع) هم داریم، همین پروتکل‌ها برقرار است و اگر بخواهد چیزی تغییر کند ما ابلاغ و اعلام می‌کنیم. فعلاً همان پروتکل‌های محرم بعنوان مبنا خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به برگزاری آزمون‌های سراسری دانشگاه‌ها گفت: کنکور به خوبی در کشور برگزار شد و در گزارش وزارت بهداشت بود که در کنکور بالای ۹۰ درصد پروتکل‌ها مراعات شد.

روحانی با بیان اینکه امروز مدارس و دانشگاه‌ها آغاز به کار کردند، گفت: دانشگاه‌ها در شرایطی که امکان دارند باید کلاس‌ها را حضور برگزار کنند و در شرایطی که نمی‌توانند غیرحضوری کلاس‌ها را دایر کنند. البته دانشگاه‌ها مساله‌ای درخصوص دانشجویانی که از شهر‌های دیگر می‌آیند و باید در خوابگاه‌ها بمانند، دارند که باید در این زمینه‌های طراحی‌های لازم را انجام دهند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت مسئولیت سنگینی در آموزش و پرورش و آموزش عالی برعهده گرفته است. راحت‌ترین راه این است که بگوئیم سخت است و تعطیل کنیم. مثل این می‌ماند که اگر کسی نمی‌تواند ایستاده نماز بخواند، به او بگوئیم خب نماز نخوان یعنی نگوئیم اگر نمی‌توانی ایستاده بخوانی باید نشسته نماز را بخوانی. برخی می‌گویند نماز و روزه سخت است پس باید تعطیل باشد درحالی که همه این‌ها مقرراتی برای خودش دارد.

وی با اشاره به فضاسازی رسانه‌های دشمن و متشنج کردن افکار عمومی، گفت: در هرقدمی که ما برمی‌داریم رسانه‌های بیگانه که ضد کشور و ملت ما هستند و نمی‌خواهند کار‌ها به روال عادی خودش طی شود، هر روز یک بهانه و داستانی را درست می‌کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: از روز اولی که این ویروس آمد و مردم متوجه شدند این بیماری وارد کشور شده است، شعار همه این بود که ما با این ویروس مقابله می‌کنیم و آن را شکست می‌دهیم. برخی مخالف بودند و می‌گفتند این ویروس باید پیروز شود و چرا می‌خواهید آن را شکست دهید و می‌گفتند بگذارید این ویروس کار خودش را انجام دهد.

رئیس جمهور اظهار کرد: یک معنای شکست دادن ویروس این است که باید از آن فرار و همه کار‌ها را هم تعطیل کنیم. این همان شیوه‌ای است که دشمن می‌خواهد. از روز اول دشمن می‌خواست کشور ایران را با این بهانه‌ها تعطیل کند. می‌گفتند در کارخانه‌ها با وجود هزاران کارگر کار نکنید، خطرناک است. خب تعطیلی کارخانه‌ها یعنی آب و لوازم بهداشتی و مواد غذایی در فروشگاه‌ها نباشد. میگفتند راننده‌ها نباید پشت فرمان بنشینند و از بندر امام (ره) بار بیاورند؛ اصلاً دنبال این بودند که همه چیز را به هم بریزند.

وی تصریح کرد: ما از روز اول در ستاد ملی اعلام کردیم که تمام بنگاه‌های تولیدی باید فعالیت خود را ادامه دهند. اتفاقاً در هفته‌ها و ماه‌های بعد در کارخانجات بزرگ ما که تا ۱۰ هزار نفر کارگر کار خودشان را با سلامت انجام دادند. تولید ما به بهترین وجه انجام گرفت.

روحانی گفت: رسانه‌های بیگانه همه چیز را تعطیل کنند و هر روز می‌گفتند این دولت مراقب جان مردم نیست و همواره دنبال نان است، پس جان چه می‌شود؟ ما می‌گفتیم نان و جان از هم جدا نیست. وقتی ماه رمضان شد فریاد زدند که این‌ها می‌خواهند جلسه و قرآن به سر بگیرند و مساجد را باز کنند، اما ما گفتیم سلامت و دیانت در کنار هم است یعنی مجالس می‌تواند برگزار شود و در عین حال پروتکل‌ها هم رعایت شود.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار