اردبیل به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود
کد خبر: 1017679
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GkB
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: اکنون استان اردبیل به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود و نیاز است تا دانشگاه و دانشکده‌های مختلف صعنتی در این استان ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنام‌جو در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در حال حاضر استان اردبیل به سمت صنعتی‌شدن پیش می‌رود و احداث کارخانه‌های متعدد تصدیق کننده این ادعا است.

وی افزود: امیدواریم صنعتی شدن استان، سبب ایجاد دانشگاه و دانشکده‌های مختلف صنعتی در استان باشد که یقینا توسعه علمی باعث رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی استان نیز خواهد شد.

استاندار اردبیل عملکرد دانشگاه محقق اردبیلی را قابل تقدیر برشمرد و بیان داشت: دانشگاه محقق اردبیلی در طی سال‌های اخیر عملکرد مطلوبی را از خود نشان داده و این عملکرد سبب شده تا این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های علمی جهانی و کشوری ارتقا بیابد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در طی چند سال گذشته اقدامات خوبی را در حوزه صنعتی استان شاهد بودیم و در طی چند سال آینده نیز به دنبال ایجاد دانشگاه صنعتی در استان اردبیل خواهیم بود تا از ظرفیت علمی استان در حوزه صنعت، بهره‌وری حداکثری را داشته باشیم.

صدیف بدری افزود: اگر دانشگاه‌ها را از نظر زیرساختی و امکانات توسعه دهیم، قطعا در شرایط سخت همچون تحریم، حلال بسیاری از مشکلات و کمبودهای جامعه خواهند بود.

وی به اهمیت تحقیقات و مقالات دانشگاهی اشاره کرد و گفت: امروزه نیاز اساسی است تا مسؤولان در کارهای اجرایی کشور از تحقیقات و مقاله‌های اساتید و دانشجویان استفاده کنند تا نمود علمی دانشگاه‌ها در جامعه بیش از پیش نمایان شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار