«ویلموتس‌گیت» داخلی!
کد خبر: 1017432
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GgC
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
عادی‌سازی قرارداد‌های ننگین در سایه فقدان نظارت مسئولان
پرواضح بود که قانون‌گذاری بدون در نظر گرفتن شرایط، زیرساخت‌ها و همچنین تجربیات گذشته نه فقط سودی ندارد که ضرر‌های هنگفتی را هم در پی خواهد داشت و طولی نکشید برای اثبات شدن این فرضیه!
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: بدون هیچ تردیدی جذب بازیکن و مربی خارجی در این شرایط اقتصادی و با توجه به نوسانات غیرقابل پیش‌بینی ارز کاری بس احمقانه است، خصوصاً که اکثر بازیکنان و مربیان نیز جز تعدادی معدود بنجل هستند و کمترین سودی ندارند و از سوی دیگر به دلیل عدم تعهد باشگاه‌ها هر یک در آینده‌ای بسیار نزدیک پرونده شکایتی می‌شود در فیفا برای خدشه‌دار کردن هرچه بیشتر آبروی فوتبال ایران.

دور از انتظار نبود مطرح شدن درخواست‌های غیرقابل باور و نجومی از سوی بازیکنان و مربیان داخلی. فوتبال ایران پیشتر نیز تجربه چنین داستانی را داشت، وقتی آقایان بی‌هیچ بررسی کارشناسانه‌ای حضور دروازه‌بان خارجی در فوتبال ایران را ممنوع کردند تا دستمزد گلر‌ها در کمترین زمان ممکن سر به فلک بزند. داستانی تکراری که حالا با تأکید بر عدم جذب مربی و بازیکن خارجی به واسطه ثبت قانونی تازه، بار دیگر شاهد آن هستیم. هرچند که گویی قرار بود با گذاشتن سقف قرارداد جلوی این اتفاق گرفته شود، اما حتی در خصوص گذاشتن سقف قرارداد نیز فوتبال ایران بی‌تجربه نیست و هنوز هم دوستداران و جامعه فوتبال به یا دارند آخرین باری که این قانون اجرا شد کار به کجا کشید و چه قرارداد‌های زیرمیزی که منعقد نشد.

اما بعد از مطرح شدن خبر سه، چهار برابر شدن درخواست برخی بازیکنان، حالا خبر از رقمی نجومی به گوش می‌رسد که می‌تواند پرونده ننگین ویلموتس را هم عادی جلوه دهد! درست در روز‌هایی که جامعه خواهان محاکمه و توبیخ شدید خاطیان پرونده ویلموتس است که ۱۷۰ میلیارد تومان روی دست فوتبال ایران گذاشته، خبر می‌رسد مدیر یکی از باشگاه‌هایی که از جیب دولت و البته ملت ارتزاق می‌کند با پیشنهادی ۵۰ میلیاردی به دنبال جذب یک سرمربی پرطرفدار است! پیشنهادی یک‌سوم داغی که پرونده پرایراد مرد بلژیکی فوتبال ایران به واسه بی‌کفایتی مدیران فدراسیون فوتبال بر دل مردم گذاشته است. پیشنهادی که نشان از عدم نظارت بر عملکرد مدیران بی‌کفایتی دارد که هنوز هم بدون هیچ واهمه‌ای در پی حیف و میل بی‌حد و حصر بیت‌المال هستند و دست‌درازی به جیب مردم. این‌بار با این توجیه که قانون منع بازیکن و مربی خارجی دست آن‌ها را کما‌فی‌السابق باز نگذاشته است. هرچند که پیشنهادات مطرح شده به خوبی ثابت کرده که بازیکنان، مدیران و مربیان دلال راه چاپیدن جیب مردم را به خوبی می‌دانند، چه با قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی و چه بدون این قانون!

البته گویا این قانون هنوز به گوش برخی نرسیده که فارغ از هرگونه ممنوعیتی که گذاشته شده در ایتالیا همچنان درصدد جذب استراماچونی هستند که همین چند ماه پیش با زدن انگ پول‌پرست بودن به او عذرش را خواستند و زمینه رفتنش را فراهم کردند، اما حالا مذاکرات‌شان گویی آنقدر جدی است که اکثر سایت‌های معتبر ایتالیایی به داستان بازگشت استراماچونی به استقلال پرداخته‌اند. پس از آنکه ظهر دیروز جانلوکا دی‌مارزیو خبرنگار معتبر شبکه اسکای اسپورت در وب‌سایتش از پیشنهاد جدی استقلال و سعادتمند به استراماچونی برای بازگشت به ایران خبر داد، نیکولا شیرا خبرنگار مشهور ایتالیایی نیز از تلاش سعادتمند برای جلب رضایت استراماچونی و چراغ سبز سلطانی‌فر به این انتقال خبر داد. مذاکراتی که سایت معتبر فوتبال ایتالیا (FcInter۱۹۰۸) به آن پرداخت و Sky Sport Italia نیز درباره آن نوشت. هرچند پیشتر کادر مربیگری استقلال به حضور سعادتمند در ایتالیا برای مذاکره با استراماچونی در آستانه دربی معترض شده بودند. تلاش‌هایی که با توجه به قانون منع حضور مربی و بازیکن خارجی در ایران عجیب و جالب توجه است و می‌تواند نوید دردسر تازه‌ای را بدهد؛ شاید آقایان راهی برای دور زدن قانون تازه یافته اند!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار