مرحوم حسینیان را با دو ویژگی به خاطر خواهم سپرد...
کد خبر: 1017009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GZN
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
محمدرضا کائینی:
مواجهه قاطع با تحرکات بقایای باند مهدی هاشمی معدوم، افشای گرایشِ عامل اصلی قتل‌های زنجیره ای-که از قضا در آن فقره، درست‌ترین خبر و تحلیل از آب در آمد- و مواضع شفاف در فرآیند آشوب‌های پس از انتخابات هشتاد و هشت، در عداد مصادیق این بی باکی و آزادگی هستند.
سرویس تاریخ جوان آنلاین: محمدرضا کائینی، دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان، به مناسب درگذشت «حجت الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان» در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
 
مرحوم حجت الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان را، با دو خصلت به خاطر خواهم سپرد. یکی: شجاعتی که گاه در افشای حقیقت و شکستن فضای کاذب حاکم بر سیاست و فرهنگ جامعه، تَنه به تهور می‌زد! مواجهه قاطع با تحرکات بقایای باند مهدی هاشمی معدوم، افشای گرایشِ عامل اصلی قتل‌های زنجیره ای-که از قضا در آن فقره، درست‌ترین خبر و تحلیل از آب در آمد- و مواضع شفاف در فرآیند آشوب‌های پس از انتخابات هشتاد و هشت، در عداد مصادیق این بی باکی و آزادگی هستند. جالب اینجاست که در تمامی این وقایع، او می‌توانست مرامی برگزیند که او را جنت مکان سازد و حتی تحسین و احترام جبهه تجدید نظر طلب و ضد انقلاب را برانگیزد! و مگر بسیاری از چهره‌های کلیدی چپ-که از قضا در خشونت‌های انقلابی دهه شصت، گوی سبقت را از همه ربودند-الان جانشین هابز و لاک و استوارت میل و... الخ نیستند؟ و مگر مطبوعات متمایل به چپ، در آستانه دوم خرداد هفتاد و شش، مواضع حسینیان علیه ناطق نوری را، با آب و تاب و تحسین تیتر نمی‌کردند؟ او بلد نبود ادای تکلیف را درز بگیرد؟ و آدمِ خوب داستان شود؟

و دیگری: افزودن برگ‌های فراوان به تاریخ پژوهی معاصر، در طول ربع قرن اداره مرکز اسناد انقلاب اسلامی و انتشار بسا آثار در این زمینه، که قطعا تاریخ نگاری انقلاب را، از خویش متاثر خواهد ساخت.

این همه اما، به مفهوم تهی از خطا انگاشتن کارنامه وی در این دو عرصه نیست، همانگونه که در باره هیچکس نمی‌توان چنین گفت. آنچه مهم است، برآیند و معدل کردار انسان هاست. خدایش بیامرزد.

پ.ن: تصویر فوق آمده، مربوط است به مراسم سالگرد رحلت آیت الله طالقانی در مسجد هدایت تهران. علاوه بر مرحوم حسینیان، حسن رحیم پور ازغدی و سید مهدی طالقانی هم هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار