کارگاه آموزشی مجازی «شیوه صورت سازی در نقاشی دوره قاجار» برپا شد
کد خبر: 1016979
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GYt
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
از سوی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک
نخستین جلسه کارگاه آموزشی «شیوه صورت سازی در نقاشی دوره قاجار» از سوی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به صورت مجازی برگزار شد.

فیلم آموزشی این کارگاه ملک در ادامه ارائه آموزش های مجازی کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی با تدریس محمد مهدی شیرینکار هنرمند و مدرس برجسته در چهار بخش از سوم شهریور 1399 به صورت هفتگی در صفحه اینستاگرام این موقوفه به نشانی malek_museum_library منتشر می شود.
این کارگاه در راستای پای بندی کتابخانه و موزه ملی ملک به مسئولیت اجتماعی و ارائه خدمات عام المنفعه به جامعه در دوران مقابله با کرونا بدون حضور هنرجویان در این موقوفه برگزار شده و فیلم ضبط شده آن به صورت رایگان دوشنبه هر هفته در شهریور ماه در بستر مجازی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
نخستین بخش کارگاه مجازی شیوه صورت سازی در نقاشی دوره قاجار در مدت حدود 10 دقیقه با محوریت معرفی هنر صورت سازی ایرانی، فعالیت های میرزا ابوالحسن خان غفاری(صنیع الملک) به عنوان یکی از هنرمندان شاخص این رشته در دوره قاجار و... در صفحه اینستاگرام کتابخانه و موزه ملی ملک قرار گرفته است.
به همت مدرسه فرهنگ و هنر ملک، دوره های آموزشی و کارگاه های عملی متنوعی در راستای ارائه آموزش های غیررسمی در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به ویژه حوزه هنرهای سنتی و باززنده سازی و رونق این هنرها در کشور با توجه به آثار هنری- تاریخی موجود در گنجینه ملک در سال های گذشته برگزار شده است.
در حال حاضر فیلم برخی از این کارگاه ‌ها و دوره ‌ها و همچنین کارگاه های جدید غیرحضوری مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در ادامه ارائه خدمات مجازی آن با هدف بهره مندی اهل هنر از ظرفیت های آموزشی این مؤسسه در دوران رعایت فاصله گذاری اجتماعی در چند بخش کوتاه در فضای مجازی همچون اینستاگرام و سایت آپارات بارگذاری شده است.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک بزرگترین واقف معاصر ایران در سال 1316 خورشیدی بر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) وقف شده است و در حال حاضر در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) قرار دارد. خدمات این موقوفه از اسفند ماه سال گذشته به صورت غیرحضوری و مجازی به مخاطبان ارائه می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار