متقاضیان طرح ملی مسکن سال آینده خانه‌دار می‌شوند
کد خبر: 1016023
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GJT
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
خبر خوش وزیر راه برای مستأجران
وزیر راه و شهرسازی با تشریح چهار راهکار دولت برای موفقیت طرح ملی مسکن گفت: متقاضیان طرح ملی مسکن سال آینده خانه‌دار می‌شوند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، محمد اسلامی درباره برنامه‌های دولت برای حمایت از مستأجران در شرایط کرونا اظهار کرد: مستأجرانی که در سامانه طرح ملی مسکن برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت‌نام کرد ه‌اند، به عنوان واجد شرایط شناخته شده‌اند و مراحل تکمیل مدارک را طی می‌کنند به زودی در مدار دریافت تسهیلات ودیعه مسکن قرار می‌گیرند. وی افزود: متقاضیان طرح ملی مسکن واجد شرایط نیز طی امسال و سال آینده با تسهیلات بانکی که دریافت می‌کنند و مشارکت در احداث واحد‌های مسکونی ملی، صاحبخانه می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه تولید مسکن جریان مستمری است و ادامه خواهد یافت، در خصوص تأثیر اجرای طرح مسکن ملی در بازار مسکن توضیح داد: بخش مسکن متأثر از التهاباتی است که در بازار‌های موازی مانند بازار ارز و طلا وجود دارد و همواره این دو بازار موازی، تأثیر قابل توجهی بر بازار مسکن داشته و التهاب‌آفرین بوده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح ملی مسکن همه اقشار دست‌اندرکار و مردم را بسیج کرده است تا متقاضیان واقعی مسکن صاحب خانه شوند، تصریح کرد: در طرح مذکور مهم‌ترین ابزار، زمین است که در این خصوص زمین‌های مرغوب فراهم شده است. همچنین در خصوص تأمین مالی نیز که دومین ابزار برای موفقیت طرح اقدام ملی مسکن بود، مجموعه اقداماتی انجام شده که حمایت از سازنده و همچنین متقاضیان را توأمان دیده است.

اسلامی یادآور شد: سازندگانی که در طرح اقدام ملی مسکن مشارکت دارند با زمینی که دولت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و ۲۰ درصد آورده خود اقدام به ساخت و ساز می‌کنند و ۸۰ درصد دیگر را بانک به سازنده تسهیلات می‌دهد تا واحد مسکونی را احداث کند؛ بنابراین جریان مولدسازی منابع کمک می‌کند که مجتمع احداث شود.

به گفته وی، خریداران دارنده حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم و دیگر متقاضیانی که از طریق خرید اوراق از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده‌اند در این طرح مشارکت خواهند کرد و تسهیلات خریداران به سازندگان انتقال داده می‌شود. خریداران مکلف هستند در بازه زمانی ۱۲ ساله اقدام به بازپرداخت اقساط خود کنند.

اسلامی تصریح کرد: تمام ظرفیت‌های کشور برای اجرای طرح ملی مسکن و تبدیل آن به جریان پایدار تولید مسکن در کشور به خدمت گرفته شده است. در همین راستا، تفاهمنامه‌های گوناگونی با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف و همچنین افراد و سازندگان منعقد شده است تا ساخت و ساز در کشور رونق بگیرد.

وی ادامه داد: از آنجایی که زمین‌ها در مناطق دارای زیرساخت احداث می‌شود، سازنده این اطمینان را دارد که برای فروش واحد‌های مسکونی که احداث می‌کند، متضرر نخواهد شد و تمامی واحد‌ها متقاضی دارند و واحد‌های مسکونی با آورده و مشارکت متقاضیان توسط سازندگان تکمیل و تحویل می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار