شبکه ملکه از بولتون تمنای «بمباران ایران» می‌کند!
کد خبر: 1016001
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GJ7
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
جنگ‌طلب‌تر از جان بولتون در همه جهان سیاستمداری یافت نمی‌شود، اما همین بولتون آدم‌خوار وقتی پایش به شبکه فاسد و دروغگوی بی بی سی فارسی باز می‌شود، روسفید می‌شود! وطن‌فروش‌ترین چهره‌های جهان با آنکه بولتون تلاش می‌کند راه‌های دیگری برای سرنگونی نظام ایران پیشنهاد دهد، از او با تکرار و تاکید می‌پرسند «چطور می‌توان بدون حمله نظامی، حکومت ایران را سرنگون کرد؟!» از این وطن‌فروش‌تر نمی‌توان در تاریخ سراغ گرفت. یک ایرانی به یک امریکایی التماس کند که به ایران حمله کنید، همه جا را با خاک یکسان کنید، شاید فقط اینگونه بتوان حکومت را سرنگون کرد! چهره آلوده این خائنان صفحات نانجیب‌ترین‌های تاریخ را سیاه خواهد کرد
سرویس سیاسی جوان آنلاین: بی‌بی‌سی فارسی سه‌شنبه میزبان جان بولتون عنصر جنگ‌طلب حزب جمهوریخواه بود؛ مشاور سابق امنیت ملی امریکا که از ضد ایرانی‌ترین مقامات غربی به شمار می‌رود. او کسی است که اصلی‌ترین راه برخورد با ایران را تغییر حکومت ایران می‌داند و معتقد است که دولت ترامپ در کمک به مخالفان جمهوری اسلامی برای تغییر حکومت، کوتاهی کرده است. این سیاستمدار تندرو امریکایی به گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی فارسی دعوت شده بود تا برای مخاطبان فارسی زبان بی‌بی‌سی مواضع ضد ایرانی‌اش را تشریح کند. با همه مواضع رادیکال و جنگ‌طلبانه بولتون در مورد ایران، رعنا رحیم‌پور مجری بی‌بی‌سی فارسی چنان مصرانه بر حمله نظامی امریکا به ایران پافشاری کرد که با خنده تحسین‌برانگیز جان بولتون مواجه شد و بولتون به کنایه ابراز امیدواری کرد که رحیم‌پور در امریکا حضور یابد و برای دموکرات‌ها (جناح مخالف جان بولتون) صحبت کند و نگاه مردم ایران را برای آنان شرح دهد!

رحیم‌پور و البته همکاران و سردبیران و سیاستگذاران بی‌بی‌سی فارسی وقتی می‌خواهند از جان بولتون در مورد مخالفت او با استفاده دولت امریکا از مکانیسم ماشه علیه ایران بپرسند از توصیف «برخلاف انتظار خیلی‌ها» استفاده می‌کنند؛ وصفی که در واقع غیرمستقیم انتقاد می‌کند که چرا شما مخالف استفاده از مکانیسم ماشه علیه ایران هستید! دلایلی که جان بولتون، در جایگاه یک مقام امریکایی ضد ایران برای مخالفتش با مکانیسم ماشه بیان می‌کند، البته نشانی از جانبداری از ایران ندارد و در واقع بیانگر آن است که بولتون مکانیسم ماشه را برای برخورد با ایران، به قدر کافی شدید نمی‌داند! اما رحیم‌پور و دیگر ایرانیان شبکه ملکه به عنوان یک ایرانی چرا باید از مخالفت با مکانیسم ماشه علیه ایران ناراحت باشند؟ آیا مخالفت با حکومت توجیه کننده موافقت با هر طرحی است که ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهد؟ جان بولتون در حالی که تحت فشار است تا بگوید چرا با حمله نظامی به ایران مخالف است، اذعان می‌کند که به اعتقاد او «سیاست خروج از برجام شکست نخورده است، بلکه ناکافی بوده است.»

تأسفبارترین بخش‌های گفت‌وگوی بی‌بی‌سی فارسی با بولتون، نه بخش‌هایی است که او به تعبیر خود از حکومت ملاها! در ایران بد می‌گوید و سیاست‌های ۴۰ ساله رژیم را دلیل مشکلات اقتصادی می‌داند، بلکه آنجایی است که مجری ایرانی بی‌بی‌سی فارسی تلاش می‌کند به بولتون بفهماند که مخالفان حکومت ایران، بدون کمک امریکا و مشخصاً بدون حمله نظامی ایران به امریکا توان تغییر حکومت در ایران را ندارند. به این دیالوگ‌ها پس از پافشاری بولتون به تغییر حکومت در ایران توجه کنید:

مجری بی‌بی‌سی فارسی: آیا مسیر تغییر رژیم در ایران از مسیر حمله نظامی می‌گذرد؟

بولتون: نه، مردم می‌توانند قیام کنند...

مجری: به نظر نمی‌آید که مخالفان به تنهایی توان تغییر رژیم را در ایران داشته باشند.

بولتون با خنده: من امیدوار هستم شما به امریکا بیایید و به حزب دموکرات توضیح بدهید که واقعاً حس مردم ایران به حکومت چه هست. به نظر حکومت ایران کم‌ترین میزان حمایت را در ۴۱ سال گذشته دارد...

مجری: جواب من را ندادید؛ شما می‌فرمایید از طریق خیزش مردم می‌شود رژیم را در ایران تغییر داد...

و این همه اصرار رحیم‌پور، سرانجام بولتون را عصبی می‌کند: «اگر یک‌بار دیگر وسط حرف من بپرید، من اجازه نمی‌دهم این مصاحبه ادامه پیدا کند. نیازی نیست امریکا از قدرت نظامی استفاده کند. انتقاد من این بود که ترامپ می‌توانست به مخالفان حکومت بیشتر کمک کند. در واقع سیاست خروج از برجام شکست نخورده، بلکه ناکافی بوده است.» رحیم‌پور پیش از این هم در یک توئیت که به زبان انگلیسی نوشته شده بود تا مشوق مقامات غربی به تصمیم‌گیری برای حمله نظامی به ایران باشد، از قول یک آشنا در ایران نوشته بود که «جنگ بهتر از این زندگی فلاکت‌بار است.»

در لندن نشستن و محرک ریختن موشک و بمب بر سر مردم ایران شدن، نامش وطن‌فروشی نیست؟ از جان بولتون به عنوان یکی از تندروترین مقامات ضد ایرانی غرب انتظاری نیست، اما اویی که گویا ایرانی است و فارسی حرف می‌زند و خود را دلسوز ایران نشان می‌دهد، چطور اصرار بر حمله نظامی به ملت ایران دارد؟!

بی‌بی‌سی فارسی در آغاز مصاحبه هم ناراحتی خود از مذاکره با ایران را نشان می‌دهد و اینکه سیاست خروج از برجام شکست‌خورده و فایده‌ای نداشته، چرا که همچنان به زعم رحیم‌پور، ایران اورانیوم غنی شده دارد، تعهدات برجامی‌اش کم شده، تا ماه اکتبر چین و روسیه می‌توانند به ایران اسلحه بفروشند و جمهوری اسلامی هم هنوز سر جای خودش است! او هم همچون بولتون امریکایی منتظر فشار‌های شدیدتری بر ایران است، فشار‌های در سطح حمله نظامی. بی‌بی‌سی فارسی مطابق خبر‌های رسیده، با کمبود بودجه مواجه شده و تأمین بخشی از بودجه‌اش را با اسپانسر سعودی انجام می‌دهد، پول استعمارگر انگلیسی کم بود، به حقوق‌شان دلار سعودی هم اضافه شده، از چنین حقوقی، اصرار بر حمله نظامی به ایران بعید هم نیست.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
عبدالله اللهیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
0
با سلام و صلوات بر محمد و اهل بیت آنحضرت ، آنها هر چه باشند دگر اندیش بهاِِیی و گاهآ" لاِییک و مجرم تحت پیگرد میباشند ، شما در کل 24 ساعت به شبکه خبری خودمان و مطبوعات به اصطلاح اصلاح ....توجه بیندازی خیلی در مقابل آنها که دشمن قسم خورده و صهیونیستن اهمیت نه میدهی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
0
0
دیگر دوران توانایی آمریکا برای حمله به ایران تمام شده است ... حمله به ایران دقیقا مثل بریدن شاخه ای است که آمریکا بر روی آن قرار دارد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار