سند ملی موسیقی روی میز شورای عالی انقلاب فرهنگی
کد خبر: 1015998
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GJ4
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
سند ملی موسیقی آماده شده و پیش‌نویس آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می‌شود.
محمد صادقی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محمد اللهیاری، مدیر کل دفتر موسیقی ارشاد در گفتگو با رادیو درباره سند ملی موسیقی، گفت: تدوین سند ملی موسیقی جزو تکالیفی است که در ستاد نقشه مهندسی فرهنگی کشور ذیل سیاست‌های راهبردی و کلان بر عهده وزارت ارشاد گذاشته شده و از این جهت حائز اهمیت است. پیش از این در حوزه موسیقی ما با کمبود اسناد بالادستی مواجه بوده‌ایم و این امید می‌رود سندی که به کمک صاحبنظران حوزه موسیقی، در ارتباط با موسیقی نوشته شود هم به تصویب شورای انقلاب فرهنگی می‌رسد و هم در ستاد نقشه مهندسی فرهنگی کشور به عنوان یک سند بالادستی برای حوزه موسیقی ثبت می‌شود.

اللهیاری در جواب این سؤال که آیا در جلسه هفته آینده تدوین این سند به پایان می‌رسد یا خیر؟ افزود: خیر، تدوین این سند تکمیل شده و این هفته با حضور نمایندگانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، به طور مشخص رئیس کمیسیون تخصصی هنر و معماری شورای انقلاب فرهنگی جلسه‌ای برگزار و بنا بر این شد که در جلسات آتی این کمیسیون تخصصی هنر و معماری در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعدادی از دستگاه‌ها و صاحبنظران و فعالان حوزه موسیقی دعوت شوند و فرایند تدوین پیش‌نویس در آنجا شروع شود. وی همچنین ادامه داد: طبیعی است که وقتی پیش‌نویس آماده شود، برای تصویب به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رفت. این پیش‌نویس در مورد اصول و سیاست‌های موسیقی در کشور و تناسب آن با زیست‌بوم فرهنگی و مذهبی ما و همینطور باید‌ها و نباید‌های آن و اینکه چه اتفاق‌هایی شایسته است که در حوزه موسیقی پیش بیاید، است.

«جوان» در روز‌های گذشته، موضوع تدوین و تصویب سند ملی موسیقی را در مصاحبه با پیروز ارجمند مدیر کل اسبق دفتر موسیقی ارشاد پیگیری کرده بود. تدوین این سند ملی که می‌تواند باعث روشن شدن سیاست‌های کلی و خط مشی‌های مربوط به حوزه موسیقی شود، در دولت‌های گذشته مطرح شده ولی هنوز به تصویب نرسیده است.

نداشتن چنین سندی که می‌تواند در حکم قانون، عمل کند، باعث شده تا با تغییر دولت‌ها، سیاست‌های موسیقایی نیز تغییر کند و حتی در شهر‌های مختلف بنا به تشخیص مدیران محلی، سیاست‌های خاصی اعمال شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار