نامه جمعی از دستیاران تخصصی پزشکی به رئیس جمهور
کد خبر: 1015967
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GIZ
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
تکیه معاونت آموزشی بر ارزیابی و آزمون سال قبل که حتی اعتبار آن بدلایل خاصی برای برخی افراد، خود زیر سوال است و بدون توجه به ارزیابی سال جاری و نظر گروه‌های آموزشی درخصوص واجد شرایط خواندن دستیاران بالینی برای آزمون وبالطبع فارغ التحصیلی بسیار ظالمانه هست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: صد‌ها نفر از دستیاران تخصصی پزشکی طی نامه ای به حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور خواستار معافیت از امتحان فارغ التحصیلی و شروع طرح با امتیازات مشابه شامل کلیه دستیاران سال آخری شدند.
 
متن نامه به این شرح است:
 
سمه تعالی
محضر ریاست محترم جمهور جناب حجت الاسلام دکتر روحانی
با سلام‌و دعای خیر
درخواست تظلم خواهی صد‌ها نفر از دستیاران تخصصی پزشکی سال آخر هست که هیج ملجا وپناهی نمی‌یابند. مستحضرید که ماههاست که بحران کرونا دامن گیر کشور وسیستم درمان شده وتعداد زیادی از همکاران ما جان خودرا از دست داده اند وتعداد زیادی خود و خانواده هایشان مبتلا و رنج بیماری رو متحمل شده اند.
وزیر محترم بهداشت ودرمان در خصوص تامین نیروی متخصص حدود یکماه پیش در یک مصاحبه رسانه‌ای اعلام کردند بخاطر تسریع در ورود پزشکان متخصص به سیستم درمان کشور همه آزمون‌های سال اخر لغو وارزیابی درون بخشی گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها جایگزین آزمون میشود (کاری که در خیلی از مراکز علمی دنیا انجام میشود)، اما متاسفانه یکماه بعداز بلاتکلیفی وسردرگمی همه دستیاران خلاف آنچه گفته شد اعلام گردید تا آخرالامر با دستورالعمل‌های غیر قانونی وغیر عادلانه عده‌ای را بدون آزمون و دادن امتیازات ویژه فارغ التحصیل اعلام و عده‌ای را هم ملزم به شرکت در امتحان نمودند، آنهم آزمونی که با روال معمول همیشه ناسازگار هست!

تکیه معاونت آموزشی بر ارزیابی و آزمون سال قبل که حتی اعتبار آن بدلایل خاصی برای برخی افراد، خود زیر سوال است و بدون توجه به ارزیابی سال جاری و نظر گروه‌های آموزشی درخصوص واجد شرایط خواندن دستیاران بالینی برای آزمون وبالطبع فارغ التحصیلی بسیار ظالمانه هست.

ما درخواست داریم که معافیت از امتحان فارغ التحصیلی وشروع طرح با امتیازات مشابه شامل کلیه دستیاران سال آخری باشد که تمامی سال‌های قبل را باموفقیت گذرانده و درحال حاضر نیز با تایید علمی وعملی ازسوی گروه آموزشی مربوطه همگی معرفی به امتحان گواهینامه شده اند چرا که بخش‌های آموزشی بالینی با ارزیابی نهایی اخیر خود دستیاران سال آخر را واجد شرایط برای فارغ التحصیلی دانسته و آنان را به آزمون دانشنامه معرفی نموده اند لذا مبنا قراردادن این ارزشیابی بنظر کاملا عادلانه و علمی میباشد؛ لذا ازحضرتعالی خواهشمندیم درصورت صلاحدید وبا درایت خاص خود نسبت به این موضوع دخول نموده وهرگونه اقدام مقتضی را درراستای عدالتخواهی وظلم ستیزی مبذول فرمایند.

با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای همه خدمتگزاران.
دستیاران سال آخر تخصص پزشکی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار