پرداخت اجاره و پیشنهاد خرید خانه با سرقت از همسایه
کد خبر: 1015928
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GHw
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
مرد معتاد که با دستبرد طلایی به خانه همسایه‌اش اجاره‌های عقب افتاده‌اش را پرداخت و پیشنهاد خرید خانه را مطرح کرده‌بود با هوشیاری پلیس به دام افتاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  دوم تیرماه امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری ۱۳۲ نبرد در محل حاضر شده و تحقیقات اولیه را انجام دادند. شاکی گفت که سارق یا سارقان مقداری طلا به ارزش ۷۰۰‌میلیون تومان از او سرقت کرده‌اند. بعد از مطرح شدن شکایت پرونده برای بررسی تخصصی به پایگاه‌ششم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. شاکی در توضیح بیشتر ماجرای سرقت گفت: ساعت‌۲۱ شامگاه دوم تیرماه همراه اعضای خانواده‌ام خانه را ترک کردم. دو ساعت بعد که به خانه برگشتیم متوجه شدیم که در آپارتمان از داخل قفل شده‌است، برای همین با آتش‌نشانی تماس گرفتم و امدادگران در محل حاضر شده و در خانه را باز کردند. بعد از آن بود که متوجه به هم ریختگی خانه شدیم و فهمیدیم که دزد به خانه زده‌است و مقداری طلا به ارزش ۷۰۰‌میلیون تومان سرقت شده‌است. در شاخه دیگری از بررسی‌ها کارآگاهان پلیس با حضور در محل متوجه شدند که خانه شاکی در طبقه‌دوم ساختمان چهار طبقه تک واحدی است و سرقت بدون تخریب در ورودی انجام شده‌است. در بررسی‌های بعد مشخص شد که سارق یا سارقان با نردبان از بالکن طبقه اول وارد خانه شاکی شده و پس از ارتکاب سرقت با بستن پرده به نرده از محل گریخته‌اند. در شاخه دیگری از بررسی‌ها همسایه طبقه اول به عنوان اولین مظنون تحت مراقبت قرار گرفت.

در بررسی‌های میدانی مشخص شد که مستأجر طبقه اول مردی معتاد است که از چند ماه قبل کرایه خانه‌اش را پرداخت نکرده‌بود، اما چند روز بعد از سرقت همه کرایه معوقه را به صورت یکجا پرداخت کرده‌است. همچنین او به صاحبخانه پیشنهاد خرید خانه را هم مطرح کرده‌بود. بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که وی به اداره پلیس احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت. او در اولین بازجویی‌ها به سرقت از خانه همسایه‌اش اعتراف کرد. او گفت: مدتی قبل بود که متوجه شدم همسایه طبقه دوم وضع مالی خیلی خوبی دارد و مقدار زیادی طلا در خانه نگه می‌دارد. من هم که بیکار و به مصرف مواد اعتیاد داشتم، برای همین تصمیم به سرقت از خانه‌اش را گرفتم. شب حادثه در حالی که می‌دانستم خانه را ترک کرده از راه بالکن خانه‌ام خودم را به آپارتمان او رسانده و سرقت کردم. با کلید یدکی که داخل خانه‌بود در را از داخل قفل کرده و گریختم. متهم گفت: طلا‌های سرقت شده را هم به فروش رسانده و بعد از پرداخت کرایه خانه پیشنهاد خرید خانه را به صاحبخانه‌ام دادم که بازداشت شدم. سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران گفت: با کامل شدن تحقیقات متهم به دستور قاضی روانه زندان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار