طرح پهنه‌بندی تراکمی در راستای ساماندهی حریم شهرسنندج اجرا شود
کد خبر: 1015847
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GGd
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اجرای طرح پهنه‌بندی تراکمی باید در راستای ساماندهی حریم شهر سنندج صورت گیرد.

شهرام ملکی ظهر امروز در جلسه طرح مطالعه بازنگری ریز پهنه بندی تراکمی به منظور امکان افزایش تراکم در شهرسنندج در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح مطالعه تپه ها و ریزپهنه‌بندی شهر سنندج بایستی مطابق با واقعیت موجود در سناریو توسعه افقی شهر سنندج تدوین و ویژگی‌های جمعیتی و توپوگرافی شهر به دقت لحاظ شود.

وی افزود: در این طرح ضروریست افق بلند مدت پهنه بندی تراکمی و توسعه شهری دیده شده و پراکندگی جمعیتی با توجه محدوده‌های شهری سنندج در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در این راستا می‌توان ساماندهی برخی از اراضی با کاربری عمومی، اراضی اوقافی، اراضی الحاقی تعاونی‌ها و اراضی طرح اقدام ملی مسکن و نیزجابجایی پادگانهای حاشیه شهر را در قالب پهنه‌بندی توسعه شهر سنندج پیش‌بینی کرد.

ملکی خاطرنشان کرد: این جلسه با هدف رسیدگی به برخی مشکلات در حوزه مسکن، اجاره بها و همچنین دستورات استاندار مبنی بر ساماندهی و تشدید سیاست‌های نظارتی جهت کنترل قیمت مسکن و اجاره بها و همچنین افزایش عرضه مسکن درسطح استان تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: تا زمان بازنگری طرح جامع شهر سنندج و تعیین سمت و سوی توسعه شهر در آینده می‌توان از ظرفیت توسعه درون شهری و افزایش تراکم در نواحی مستعد و واجد شرایط استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان تصریح کرد: تصمیمات و مطالعات استان پس از جمع‌بندی و رفع ایراد آن توسط مشاور طرح به عنوان پیشنهاد به شورای عالی شهرسازی و معماری جهت تصمیم‌گیری ارائه خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی