شناسایی هزار و ۱۰۰ واحد غیرقانونی استخراج رمز ارز با سوت‌زنی مردم
کد خبر: 1015778
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GFW
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به شناسایی هزار و ۱۰۰ واحد غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال گفت: با توجه به اینکه سامانه‌های استخراج ارز دیجیتال در دسته دوم، جایگزین دستگاه‌های صنعتی و کشاورزی شده است، بنابراین اختلافی در میزان مصرف برق آن‌ها شناسایی نشده و شناسایی این مراکز بدون استفاده از روش شهودی برای شرکت توانیر ممکن نیست.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: چندی پیش خبر طرح سوت‌زنی شرکت توانیر برای شناسایی مزارع غیر‌قانونی استخراج ارز دیجیتال مطرح شد. پس از ارائه خبر این طرح، ابهامی مبنی بر ناتوانی شرکت توانیر در ارتباط با شناسایی مزارع غیر‌قانونی استخراج رمز ارز مطرح شد. در حقیقت این سؤال در ذهن مردم شکل گرفته بود که با وجود پایش شبکه برق توسط کنتور‌های هوشمند این شرکت چرا توانیر برای شناسایی این مزارع به فرآیند سوت‌زنی متوسل شده و از امکانات خود برای تحقق این هدف استفاده نمی‌کند. در همین راستا، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور، در گفتگو با فارس، ضمن اشاره به ابهام مطرح شده، عنوان کرد: مزارع استخراج ارز دیجیتال به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول شامل مزارعی است که در مکانی غیر از کارخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی در حال فعالیت ساکن می‌شوند و دسته دوم در مراکز صنعتی و کشاورزی فعال ساکن شده و جایگزین این صنایع می‌شوند.

وی گفت: با توجه به اختلاف مصرف برق سابق و مصرف برق حال حاضر این مراکز استخراج ارز دیجیتال شناسایی آن‌ها به سادگی و از روی کنتور‌های هوشمند مستقر در محل قابل انجام است. وی در تشریح نحوه شناسایی دسته دوم مزارع استخراج رمز ارز افزود: با توجه به اینکه سامانه‌های استخراج ارز دیجیتال در دسته دوم، جایگزین دستگاه‌های صنعتی و کشاورزی شده است، بنابراین اختلافی در میزان مصرف برق آن‌ها شناسایی نشده و شناسایی این مراکز بدون استفاده از روش شهودی برای شرکت توانیر ممکن نیست. رجبی مشهدی، ضمن اشاره به آمار مراکز غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال توسط سامانه سوت‌زنی گفت: تاکنون بیش از هزار و ۱۰۰ مزرعه استخراج ارز دیجیتال غیر قانونی در کشور به‌‎وسیله سوت‌زنی محرمانه مردم شناسایی شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار