نگرانی بابت کاهش تولید مرغ نداریم
کد خبر: 1015605
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GCj
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
رئیس سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان تأکید دارد که به دلیل برخورداری از ذخایر راهبردی مرغ بالاتر از میزان مصوب، نگرانی از بابت کاهش تولید مرغ نداریم. این اظهارات در حالی است که مرغداران به دلیل افزایش قیمت دان مرغ و مشکلات تأمین آن، جوجه‌ریزی و تولیدشان به شدت کاهش یافته و ادامه این روند موجب می‌شود پشتیبانی امور دام با کاهش ذخایر مرغ در ماه‌های آتی مواجه شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: در حالی که مرغداران با مشکلات تأمین دان مرغ دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از فعالان این صنعت از صحنه تولید خارج شدند، رئیس سازمان حمایت به پشتوانه ذخایر مرغ شرکت پشتیبانی امور دام می‌گوید: نگرانی بابت کاهش تولید مرغ نداریم. حال این سؤال مطرح است، آیا متولی صنعت مرغدارای سازمان حمایت است که از کاهش تولید نگرانی داشته باشد یا نداشته باشد؟

عباس تابش با اشاره به کاهش ۱۰درصدی جوجه‌ریزی در کشور گفت: به‌دلیل برخورداری از ذخایر راهبردی بالاتر از میزان مصوب این میزان را جبران می‌کنیم. از این رو، نگرانی از این بابت نداریم. در سطح ملی و با پشتیبانی معاونت دام امور وزارت جهاد کشاورزی تفاهم کردیم که از ماه‌های آینده جوجه‌ریزی را به حد مناسب برسانیم و این ۱۰ درصد را جبران کند.

وی با اشاره به قیمت مصوب مرغ تصریح کرد: مرغ باید به قیمت مصوب عرضه شود و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این ارتباط با سامانه۱۲۴ تماس بگیرند.

تابش که از مشکلات تأمین دان مرغ بی‌اطلاع است، تصریح کرد: نهاده‌های دامی در استان توزیع می‌شود، ادعا‌هایی مطرح است که نهاده‌های دامی را به صورت آزاد تهیه می‌کنند، اما برای این ادعا تا کنون هیچ سندی را ارائه نداده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار