هوشیاری کارمند کلاهبرداران ۱۲‌میلیارد تومانی را گرفتار کرد
کد خبر: 1015589
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GCT
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
هوشیاری کارمند یکی از شعب بانک ملی سبب شد تا اعضای یک شبکه کلاهبرداری که قصد نقد کردن چک ۱۲‌میلیارد تومانی جعلی را داشتند، گرفتار پلیس پایتخت شوند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیح داد:۱۱‌مرداد‌ماه امسال یکی از کارکنان بانک ملی در جنوب تهران به مأموران پلیس خبر داد که به رفتار دو نفر از مراجعه کنندگان بانک مظنون است. او گفت: دو مرد میانسال قصد دارند یک فقره چک به مبلغ ۱۲‌میلیارد تومان را نقد کنند که احتمال می‌دهد چک آن‌ها جعلی باشد. بعد از آن بودکه مأموران پلیس در محل حاضر شده و دو مظنون را بازداشت کردند. بعد از انجام تحقیقات اولیه پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه سه برای بررسی بیشتر به اداره‌۱۳ پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. کارمند بانک در توضیح بیشتر گفت: این دو مرد که خودشان را فرشاد و فریبرز معرفی کردند یک فقره چک مربوط به یکی از سازمان‌های دولتی را برای نقد کردن ارائه کردند. بعد از بررسی متوجه شدم که مبلغ چک ۱۲‌میلیارد تومان است. از آنجا که مبلغ چک بالا بود با سازمان مورد نظر تماس گرفتم، اما آن‌ها گفتند که چنین چکی صادر نکرده‌اند و تراکنش‌های مالی‌شان را هم با سیستم شبا انجام می‌دهند که اطمینان پیدا کردم چک جعلی است و با پلیس تماس گرفتم.

فرشاد و فریبرز وقتی در این باره تحقیق شدند گفتند که از جعلی بودن چک خبر نداشتند. آن‌ها گفتند چک را از دو نفر از دوستانشان به نام‌های سامان و رامین که ساکن شهری در شمال کشور هستند، گرفته‌اند و قرار شده در قبال نقد کردن چک درصدی از موجودی را برداشت کنند. با اطلاعاتی که دو متهم در اختیار پلیس گذاشتند مأموران راهی شهر شمالی شده و سامان و رامین را هم بازداشت کردند. آن‌ها هم وقتی مورد بازجویی قرار گرفتند گفتند که چک متعلق به دوستشان بابک است و از جعلی بودنش هم خبر نداشتند. پس از آن بود که دو متهم اطلاعات بابک را در اختیار مأموران گذاشتند و آن‌ها موفق شدند ۲۲‌مرداد ماه بابک را بازداشت کنند. مأموران در بازرسی از مخفیگاه متهم مهر جعلی، کارت ملی اشخاص، مبایعه نامه خام با نقش مهر سازمان‌های مختلف و ابزار لازم برای جعل اسناد کشف کردند.

بابک در اولین تحقیقات به جعل چک و اسناد اعتراف کرد و گفت: از یکماه قبل بود که با اوراق افراد دیگر دسته چک گرفتم و با استفاده از ابزار جعل، چک ۱۲‌میلیارد تومانی بانک ملی را به نام سازمانی دولتی صادر کردم و آن را به افرادی دیگر دادم تا چک را نقد کنند که گرفتار شدم. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در اداره ۱۳‌پلیس‌آگاهی تهران جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار