چک‌های برگشتی عامل توقف پرداخت تسهیلات
کد خبر: 1015258
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G78
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه تسهیلات حمایتی دولت به دلیل رکود حاصل از کرونا، به دست شرکت‌های هواپیمایی نرسید، گفت: بانک‌های عامل به دلیل آنکه شرکت‌ها چک برگشتی دارند، از پرداخت این تسهیلات سر باز می‌زنند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: مقصود اسعدی‌سامانی در گفتگو با فارس درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات حمایتی شرکت‌های هواپیمایی به دلیل رکود حاصل از شیوع کرونا بیان کرد: همانگونه که عنوان شده بود این تسهیلات فعلاً در گیر و دار ضمانت‌های بانکی مانده است و شرکت‌های هواپیمایی هم سرگردان هستند. وی ادامه داد: با بررسی‌های گوناگون بالاخره مقرر شده است ۲ هزارمیلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های هواپیمایی آسیب‌دیده از شیوع کرونا پرداخت شود، به هر حال از اسفند ۹۸ با شیوع کرونا در کشورمان سفر‌های هوایی تا اندازه‌ای کنسل شد و به توصیه ستاد مقابله با کرونا سفر‌ها کاهش یافت، متقاضیان پرواز هم کاهش یافت و شرکت‌های هواپیمایی دقیقاً در دوران پیک سفر (نوروز ۹۹) که برای انجام سفر‌ها برنامه‌ریزی می‌کردند با کاهش بیش از ۸۰ درصدی پرواز‌ها به دلیل نبود تقاضای سفر مواجه شدند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: به هر حال پس از آنکه دولت تصمیم گرفت به شرکت‌ها و کسب و کار‌های آسیب‌دیده از کرونا کمک کند، مقرر شد این وام حمایتی به شرکت‌های هواپیمایی هم پرداخت شود، به هر حال بیشترین تأثیر کرونا در دنیا بر بخش گردشگری و حمل و نقل خصوصاً حمل و نقل هوایی بوده است. شرکت‌ها هم در این باره زیان دیده‌اند و در پرداخت حقوق کارکنان خود مشکلاتی دارند، ضمن آنکه هزینه‌هایی نظیر خدمات فرودگاهی و پارکینگ و ... برای شرکت‌ها وجود دارد که برای پرداخت آن مشکل دارند. اسعدی‌سامانی اضافه کرد: در این راستا شرکت‌های متقاضی در سامانه کارا ثبت‌نام کردند و پس از تکمیل مدارک، به بانک عامل معرفی شدند، اما در بانک برای شرکت‌های هواپیمایی مشکلاتی پیش آمده که هنوز رفع نشده است. وی با بیان اینکه وحدت رویه در اخذ ضمانت تسهیلات از سوی بانک‌ها وجود ندارد، گفت: برخی بانک‌ها بابت این تسهیلات وثیقه‌گذاری هواپیما را قبول کرده‌اند و برخی بانک‌ها مطالبه وثیقه‌گذاری ملک می‌کنند، با این حال این موارد برای شرکت‌های هواپیمایی مشکلی نیست، چون باید در این شرایط دستمزد پرسنل خود را پرداخت و ضرورت دارد این تسهیلات را دریافت کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار