نمک گیاهی ضدفشار خون در شرکت معدنی املاح ایران تولید می شود
کد خبر: 1015227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G6d
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: پروژه تولید نمک گیاهی ضدفشار خون در مجموعه شرکت در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: پروژه تولید نمک گیاهی ضدفشار خون در مجموعه شرکت در حال پیگیری است.

هوشنگ فرجی مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به اینکه صنایع غذایی و بهداشتی در ماه های اخیر کمک شایانی به کشور داشتند و شرکت معدنی املاح ایران از این قاعده مستثنی نبود، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سال ۹۹ بالغ بر ۶۵ هزار تن سولفات سدیم در این شرکت تولید شده که نسبت به برنامه تدوین شده شرکت شش درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد رشد به ثبت رسیده است.

وی افزود: ۲۸ هزار تن تولید نمک در این شرکت انجام گرفته که نسبت به مدت مشابه و برنامه شرکت کاهش صورت گرفته و علت این کاهش بارندگی های مطلوب سال گذشته و ابتدای سال جاری بود که به دلیل آبگرفتگی دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک کاشان برداشت نمک کاهش یافت اما در مجموع، عملکرد شرکت طبق برنامه انجام می شود.

فرجی با اشاره به میزان فروش ۶۰ هزار و ۸۰۰ تنی سولفات سدیم در بازه زمانی مذکور، اظهار کرد: در این مدت ۱۵ هزار تن نمک تصفیه شده مجدد و ۱۱ هزار تن نمک هیدرومیل به فروش رسیده است که نسبت به برنامه ۹ درصد و نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۷ درصد کل نیاز کشور به سولفات سدیم از طریق شرکت معدنی املاح ایران تامین می شود، افزود: نیاز کشور ۲۱۰ هزار تن است که طی دو سال آینده به بیش از ۳۰۰ هزار تن می رسد به همین دلیل باید اقدامات توسعه ای جهت تامین این نیاز انجام شود.

فرجی تولید سولفات پتاسیم به میزان ۴۰ هزار تن در سال با اشتغالزایی برای ۹۰ نفر در گرمسار، پروژه کلراید کلسیم به میزان ۱۵ هزار تن در سال با اشتغال ۲۱ نفر و طرح توسعه نمک تصفیه شده مجدد به میزان ۴۰ هزار تن با اشتغالزایی ۲۲ نفر و طرح توسعه سولفات سدیم اراک را از پروژه های در دستور کار شرکت دانست و افزود: با اجرای طرح توسعه سولفات سدیم در اراک، میزان تولید به ۱۰۰ هزار تن می رسد که ۴۰ فرصت شغلی را به دنبال دارد و تا ۱۰ سال آینده کشور را بی نیاز خواهد کرد.

وی با اشاره به استحصال املاح معدنی از دریاچه نمک قم و شهرستان آران و بیدگل و پروژه فرآوری سلستین که می تواند ارزاوری و ارزش افزوده بالایی داشته باشد، افزود: عمده صادرات شرکت مربوط به نمک هیدرومیل می شود که به عراق صادر می شود همچنین مقداری به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر صادرات انجام می گیرد ولی به دلیل نیاز کشور، اولویت با رفع نیاز داخل و صنایع تولیدکننده شوینده است.

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با بیان اینکه افزایش نرخ ارز هزینه ها را بسیار افزایش داده است اما به دلیل اینکه شرکت شبه دولتی است و ۸۰ درصد سهام و سود آن به تامین اجتماعی باز می گردد عملا امکان تغییر قیمت ها همزمان با رشد تورم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سالانه حدود پنج میلیارد تومان در حیطه مسئولیت های اجتماعی در منطقه و شهر اراک هزینه می شود، توزیع هزار بسته مواد غذایی در طرح کمک مومنانه، توزیع ۳۵۰ بسته در میان خانواده زندانیان، آسفالت جاده منتهی به شرکت که امسال به ۸ کیلومتر می رسد، توزیع بسته های غیرنقدی و حاوی مواد ضدعفونی در بین روستاییان روستاهای راهزان و طرمزد، ضدعفونی معابر روستاهای اطراف تالاب میقان اراک، انجام خدمات دندانپزشکی برای ۴۰۰ نفر از روستاییان راهزان، طرمزد و مبارک آباد با استقرار ۳۰ دندانپزشک در روستای راهزان را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه مسئولیت های اجتماعی دانست.

وی با اشاره به انتقال دو میلیون پسماند خشک به تالاب و انتقال پسماندهای تر از طریق خط انتقال به دریاچه تالاب گفت: اخیرا تفاهم نامه ای با صندوق ملی محیط زیست امضا شده است که براساس آن تمامی موضوعات زیست محیطی با اولویت تالاب میقان از طریق این صندوق دنبال می شود.

فرجی با اشاره به انجام سالانه ۵۵ هکتار بوته کاری در منطقه، افزود: اخیرا تولید نمک گیاهی ضدفشار خون مدنظر است که اگر این تولید صورت گیرد ارزش افزوده بالایی برای شرکت رقم می خورد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار