تخلف ۳ هزار میلیارد تومانی سازمان خصوصی‌سازی
کد خبر: 1014912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G1Y
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم از تفریغ بودجه نشان می‌دهد که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از پول شرکت‌های دولتی واگذار شده به خزانه برنگشته است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم که در راستای گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات ارائه شده، به بررسی وضعیت عملکرد بودجه در بخش‌های مختلف پرداخته شده است.

در این گزارش درباره خصوصی‌سازی آمده است: گزارش دیوان محاسبات نشان می‌دهد در روند واگذاری‌های سهام شرکت‌های دولتی و سهام دولت در سایر شرکت‌ها مبلغ هزار و ۹۷۸ میلیارد تومان اقساط معوقه شرکت‌های واگذار شده تا پایان سال ۹۷ به خزانه واریز نشده است. در این گزارش ذکر شده است: این مبلغ مربوط به ۹۵ شخص حقیقی و حقوقی است که در سررسید نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نکرده‌اند، در این خصوص اقدامات حقوقی سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر برگشت مالکیت به دولت برای مواردی که باید اموال به دولت اعاده شود، صورت گرفته و در حال نهایی شدن است. برای سایر افراد نیز اقدامات قانونی توسط سازمان خصوصی‌سازی در حال انجام است. گزارش سازمان مذکور رقم هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان واریز نشدن اقساط تا پایان سال ۹۸ را نیز مورد تأیید قرار داده که لازم است اقدامات قانونی نسبت به تعیین و تکلیف واگذاری‌ها صورت پذیرد. واگذاری شش شرکت توسط سازمان خصوصی‌سازی به مدیران اجرایی و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های مذکور بر‌خلاف تبصره ۳ ماده ۲۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ صورت گرفته که تنها در مورد شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایرتیک) اقدامات قانونی برای بازگشت سهام تا مرحله بازگشت سهام شرکت به دولت توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار