طبری: هیچ یک از ۱۶ اتهامم را قبول ندارم!
کد خبر: 1014892
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G1E
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
طبری در آخرین دفاعیات خود هر ۱۶ عنوان اتهامی‌اش را رد کرد و مدعی شد اگر رفت و آمدی با مفسدان اقتصادی داشته‌است، به‌خاطر رابطه دوستی دیرینه‌ای بوده که بین آن‌ها وجود داشته‌است!
ابراهيم مشيريان
سرویس جامعه جوان آنلاین: آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان پرونده به ریاست قاضی بابایی روز گذشته برگزار شد و متهمان به بیان آخرین دفاع خود پرداختند.

طبری همه اتهامات را رد کرد

متهم طبری در ابتدای دفاعیات خود ضمن رد تمام اتهامات خود گفت: من تمام ۱۶ اتهامی را که در کیفرخواست آمده‌است، رد می‌کنم. آخرین دفاع را وکیلم انجام می‌دهد، چون من حقوقی نیستم و از مسائل حقوقی چیزی نمی‌دانم.

طبری در بخش دفاعیات مربوط به ارتباطش با افرادی همچون دانیال‌زاده (متهم ردیف چهارم) و نیاز آذری (متهم فراری ردیف پنجم) گفت: نماینده دادستان در جلسه دادگاه گفت در اتاق من روی دانیال‌زاده باز بود، او همسایه من بود. نیازآذری هم همیشه به من سر می‌زد، آن هم نه در دفتر کارم، بلکه در محل دیگری؛ با پول خودم نه از پول بیت‌المال با آن‌ها صبحانه می‌خوردم.

طبری در ادامه اظهاراتش گفت: در کیفرخواست یکی از دلایل وارد کردن اتهام به من روابط تنگاتنگ با حسن نجفی (متهم ردیف دوم که ۸ میلیارد تومان به طبری رشوه داده) بیان شده‌است، این در حالی است که من پیش از ورود به قوه قضائیه با آقای نجفی دوست بودم؛ رابطه دوستی ۳۵ ساله خود را با نجفی در جلسه دادگاه وصف کردم.

در ادامه جلسه دادگاه، وکیل متهم طبری در جایگاه قرار گرفت و گفت: به عنوان آ‌خرین دفاع ۱۸ مورد لایحه مکتوب و جداگانه تقدیم دادگاه می‌کنم که البته ناقص و ناتمام است و تقاضای هفت روز فرصت دارم که یک لایحه دیگر برای کشف حقیقت تقدیم دادگاه کنم.

عذر‌خواهی با موی سفید

قاضی در ادامه مشایخ (متهم ردیف سوم با بیش از ۱۰ میلیارد تومان پولشویی) را برای بیان آخرین دفاعیاتش به جایگاه فراخواند.

فرهاد مشایخ هم گفت: من در سال ۸۵ به عنوان وکیل حسن نجفی، با طبری قراردادی را منعقد کردم و در همین راستا پولی را از حساب خودم پرداخت کردم؛ من در زمان مبادرت به این کار، اطلاعی از خلاف بودن آن نداشتم؛ لذا اگر در این میان خلافی صورت گرفته و اگر اشتباهی کردم با این موی سفید عذرخواهی می‌کنم.

وی در مورد خرید سهام سیمان خمسه نیز ادامه داد: طبری پول آورد و سهام سیمان خمسه خریده شد و من در این زمینه وکالت فروش بلاعوض به او دادم؛ من از روزی که دستگیر شدم جز راستگویی کاری نکردم.

تبرئه کنید، چون ۱۲ سال گذشته!

در ادامه جلسه دادگاه با اعلام قاضی، وکیل مشایخ در جایگاه قرار گرفت و گفت: اتهام موکل من ناظر بر فراهم آوردن موجبات ارتشا یک جرم مستقل است و مشمول مرور زمان شده‌است! چراکه ۱۲ سال از اقدامات موکل من گذشته است؛ بعد از سال ۸۶ موکل من یعنی آقای مشایخ ریالی به طبری پرداخت نکرده‌است.

وکیل مشایخ گفت: در مورد اراضی کلاک نیز باید بگویم که در بازه زمانی ۸۴ تا ۸۶، بحث در مورد اراضی کلاک این بود که این اراضی خارج از محدوده شهر باشد یا داخل محدوده شهر، بنابر‌این موضوع در شهرداری و استانداری مطرح بود و کیس قضایی در مورد آن مطرح نبود و نجفی با طبری توافقاتی کرده بود تا طبری موضوع کلاک را در کمیسیون ماده ۵ پیگیری کند.

تقاضای برائت به خاطر پرداخت حقوق کارگران!

در ادامه جلسه دادگاه با اعلام قاضی، وکیل دانیال‌زاده در جایگاه قرار گرفت و در مقام آخرین دفاع اظهار داشت: در شرایط اقتصادی فعلی و در شرایطی که کرونا بنگاه‌های تولیدی زیادی را از بین برده، موکل من به ۵ هزار کارگر خود به رویه سی ساله، در بیست و هفتم هر ماه حقوق پرداخت می‌کند؛ بنابراین موکل من یک عنصر مفید به حال جامعه است و من برای او از اتهاماتی که بر اساس ظن و گمان متوجهش است تقاضای برائت دارم!

کارچاق‌کنی دهه شصتی‌ها

در ادامه قاضی از وکیل متهمان مهرصادقی و تن‌پوشان (هر دو رابط طبری و دانیال‌زاده و متولد ۶۱) خواست در جایگاه قرار گیرد و آخرین دفاعیات خود را بیان کند.

وکیل متهمان مهرصادقی و تن‌پوشان گفت: مهرصادقی شدیداً منکر ارتکاب جرائم اتهامی است. تن پوشان هم ارتباط شخصی و کاری با طبری نداشته؛ فقط ملک فلورا را از دانیال‌زاده خرید و به نام طبری کرد که تن‌پوشان در این معامله به عنوان شاهد، امضا کرده‌است.

حق‌الوکاله ارزی ۱۰ میلیاردی

در ادامه این جلسه وکیل مهدی زاهدیان (وکیل دانیال‌زاده که ۱۰ میلیاردتومان به صورت یورو حق‌الوکاله گرفته) هم در جایگاه قرار گرفت و گفت: وکالت‌نامه زاهدیان با دانیال‌زاده مربوط به بانک‌ها بوده و بحثی از پرونده‌های کیفری نبوده‌است. این وجوه برای پرونده‌های حقوقی میان زاهدیان و دانیال‌زاده بوده‌است.

زاهدیان هم گفت: حق‌الوکاله‌ای که از دانیال‌زاده گرفتم ریالی بوده، می‌توانید استعلام کنید. من یورو دریافت نکردم، ریال دریافت کردم. اختلافی بین ما صورت گرفت که به موجب رأی داوری، پول وی را پس دادم، بنابراین من تحصیل مال نامشروعی نکردم.

قهرمانی نماینده دادستان در واکنش به این سخنان گفت: آقای زاهدیان سند مالی ارائه دهد که در فلان تاریخ، ۱۰ میلیارد به صورت ریالی آقای دانیال‌زاده به وی داده‌است؛ اگر چنین سندی ارائه شود، من دیگر ادعایی نسبت به زاهدیان ندارم.

متهم زاهدیان گفت: از مدارک بانک سرمایه استعلام کنید.

نماینده دادستان بیان داشت: استعلام کرده‌ایم.

در ادامه دادگاه چند تن از دیگر متهمان هم به دفاع از خود سخن گفتند و رئیس دادگاه در پایان ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری و سایر متهمان را اعلام کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار