مستمری مددجویان کمیته امداد چقدر افزایش می‌یابد؟
کد خبر: 1014854
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G0c
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
رئیس کمیته امداد از کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی نقدی و غیرنقدی مردم در عید قربان خبر داد و گفت: طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر در کل کشور اجرا خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در نشست خبری با اشاره به اهمیت کار خبرنگاران، اظهار داشت:اولین مرکز نیکوکاری رسانه سال گذشته در خراسان جنوبی راه اندازی شد و شما خبرنگاران یاوران واقعی نیازمندان و محرومان هستید.

وی با اشاره به کمک مردم در عید قربان، ادامه داد:مردم کار‌های بزرگی انجام داده اند و نسبت به سال ۹۸ در کمک‌های مردمی با رشد ۸۲درصدی روبرو بودیم.

رئیس کمیته امداد افزود:مردم در عید قربان ۲۰۵میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند که ۱۹۲میلیارد تومان کمک غیر نقدی و ۱۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک نقدی بود.

بختیاری با اشاره به اجرای مرحله اول پویش ایران همدل، گفت:در این مرحله توسط ۵۳هزار پایگاه بسیج ۳.۵ میلیون بسته غذایی ۳۰۰هزارتومانی بین نیازمندان توزیع شد.

وی اضافه کرد:۷۰۰هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد. همچنین بیش از یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی توزیع شد.

بختیاری با اشاره به اجرای طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر، بیان داشت:این ستاد‌ها در همه استان‌ها ایجاد شده و مردم می‌توانند نذورات خود را برای کمک به نیازمندان تحویل دهند. این طرح برای تهیه غذای گرم با رعایت پروتکل هاست و در مواردی که نمی‌شود غذای گرم بدهیم بسته غذایی تدارک می‌بینیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه در ماه رمضان بیش از ۵۴۰میلیارد تومان کمک صورت گرفت، بیان داشت:بیش از ۱۱میلیون پرس غذا‌ی گرم بین نیازمندان توزیع شد. همچنین ۲میلیون و ۲۰۰هزار بسته ۱۸۰هزار توزیع شد.

بختیاری با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح پویش ایران همدل، تصریح کرد:این مرحله با عنوان «از همدیگر گره گشایی کنیم» از عید غدیر آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره افزایش میزان مستمری مددجویان در سال جاری، اظهار داشت:برای سال جاری دو افزایش داریم؛ یکی برای تبصره‌های بودجه و دیگری برای تبصره ۱۴که همان مبارزه با فقر و کاهش آن است، در نتیجه افزایش ۲۰درصدی در میزان مستمری مددجویان داریم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ۲میلیون و ۲۰۰هزار خانواده یعنی حدود ۵میلیون نفر تحت پوشش این کمیته قرار دارند، گفت:در دوران شیوع کرونا به هر خانواده‌ای که فردی در آن در اثر کرونا فوت کرده باشد مبلغ ۱۰میلیون تومان و به افرادی که مرگ آن‌ها بر اثر کرونا مشکوک بوده نیز ۵میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی از توزیع ۵۰هزار تبلت بین دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت:بیش از ۲۵۰هزار دانش آموز نیازمند تبلت هستند که تلاش داریم تهیه کنیم؛ ضمن اینکه ۳۷۵هزار دانش آموز و ۸۰ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

بختیاری از توزیع یک میلیون بسته آموزشی برای دانش آموزان نیازمند توسط ستاد اجرایی خبر داد و افزود:سال گذشته ۲۱۵هزار خانواده از پوشش کمیته خارج شده و ۳۶۵هزار خانواده تحت پوشش قرار گرفتند.

وی متذکر شد:۴۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد شغل پرداخت شده و ۱۷۵ هزار شغل ایجاد کردیم.

رئیس کمیته امداد از پرداخت ۲۳۵۰میلیارد تومان وام قرض الحسنه به ۳۴۵هزار نفر در سال گذشته خبر داد و گفت:امسال ۶هزار و ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کنیم.

بختیاری با بیان اینکه امسال ۲۰هزار خانه در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۰هزار نفر ساخته خواهد شد، افزود:به هر واحد مبلغ ۲۰میلبون تومان وام پرداخت می‌شود.

وی از برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰۰هزاز شغل در سال‌جاری خبر داد و گفت:۲۵هزار زوج جوان در پشت نوبت جهیزیه قرار دارند که تعدادی توسط ستاد اجرایی و تفاهم نامه‌های با سپاه و خیرین نیز در این خصوص داریم.

بختیاری با اشاره به اینکه ۲۱۹هزار خانواده ممدجوی مستاجر داریم، ابراز داشت:۱۰۰میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان و ۵۰میلیارد تومان توسط کمیته امداد تسهیلات به این مددجویان برای پرداخت رهن اختصاص یافته است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار