جوجه کُشی عامل گرانی مرغ در بازار است؟
کد خبر: 1014656
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FxQ
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی جواب می‌دهد
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی افزایش قیمت نهاده‌ها را دلیل افزایش قیمت مرغ دانست و افزود: گرانی مرغ در این روزها، ارتباطی با معدوم کردن جوجه‌های یک روزه ندارد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در خصوص مسائل مطرح شده در مورد کمبود مرغ در بازار گفت: ما در بازار کمبودی نداریم؛ خریدار هر زمانی بخواهد میتواند به مرغ دسترسی پیدا کند. اما افزایش قیمت زیادی وجود دارد؛ به دلیل این که قیمت نهاده‌ها افزایش پیدا کرده و با قیمت مصوب به دست مرغدار نمیرسد.

یوسفی با اشاره به این که بسیاری از مزارع مرغ گوشتی از سال گذشته در حال ورشکسته شدن هستند، افزود: حالا نوبت به مزارع مرغ مادر رسیده است. تولید کنندگان مرغ گوشتی و جوجه یک روزه، انگیزه‌ای برای تولید ندارند و این نگرانی وجود دارد که پس از جوجه ریزی ممکن است دانه به دستشان نرسد؛ بنابراین مجبور هستند مرغ‌های خود را در هر سنی وارد کشتارگاه کنند.

وی افزود: این که مطرح میشود کمبود و افزایش قیمت مرغ به معدوم کردن جوجه‌های یک روزه که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده بود، مربوط است، صحیح نیست. این اتفاق مربوط به افزایش تولید در عید نوروز و ماه مبارک رمضان بود که هرساله مصرف آن افزایش پیدا میکند. پرورش دهندگان با برنامه ریزی از طرف وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی تولید خود را افزایش دادند و قیمت مرغ به شدت کاهش پیدا کرد که در آن زمان بسیاری از پرورش دهندگان مرغ گوشتی ورشکست شدند.
منبع: جام جم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار