نظافت‌خانه پولداران برای سرقت
کد خبر: 1014236
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fqe
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
زن جوان در نقش کارگر خدمات وارد خانه افراد پولدار می‌شد و بعد از شناسایی محل، نقشه سرقت را در اختیار اعضای باند خانوادگی‌اش قرار می‌داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: چندی قبل مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش سرقت را اعلام کرد. لحظاتی بعد از سرقت تیمی از مأموران کلانتری ۱۰۴‌عباس‌آباد در محل حاضر شده و در این باره تحقیق کردند. شاکی که مردی سالخورده بود، گفت لحظاتی قبل چند مرد جوان وارد خانه‌اش شده و دست و پای او و همسرش را بسته و مقداری طلا و ارز به قیمت ۱۰۰‌میلیون تومان سرقت کرده و گریخته‌اند. با مطرح شدن شکایت و انجام تحقیقات اولیه پرونده برای بررسی به پایگاه‌سوم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. بعد از آن بود که مرد صاحبخانه بار دیگر مورد تحقیق قرار گرفت. او گفت: من و همسرم به تنهایی در خانه ویلایی زندگی می‌کنیم. مدت‌ها قبل فرزندانمان برای ادامه زندگی به خارج از کشور مهاجرت کردند. وی در توضیح شکایت هم گفت: ساعت هشت شب بود که زنگ خانه را زدند. وقتی آیفون را برداشتم سه مرد جوان گفتند که از خارج از کشور و از طرف فرزندانم برایمان بسته‌ای آورده‌اند. من هم به آن‌ها اعتماد کردم و در را به رویشان باز کردم. وقتی وارد شدند به من و همسرم حمله کردند و دست و پایمان را بستند و مقداری ارز و طلا از داخل گاوصندوق سرقت کرده و فرار کردند.

مرد سالخورده گفت که چهره یکی از سارقان برایش آشنا بود و آن مرد شباهت زیادی به شوهر زنی داشت که مدتی در خانه‌شان به عنوان نظافتچی کار کرده بود.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که تحقیقات پلیس در این باره متمرکز شد و مأموران در بررسی‌های بعدی متوجه شدند که یکی از سارقان که رحیم نام دارد، برادر همان زنی است که مدتی به عنوان نظافتچی در خانه اش کار کرده بود. در بررسی‌های بعدی دو مرد دیگر که یکی از آن‌ها برادر رحیم بود و سعید نام داشت و نفر سوم هم که ابراهیم نام داشت و از بستگانشان بود، شناسایی شدند.

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان موفق شدند ابراهیم و سعید را بازداشت کنند. آن‌ها در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی به این شیوه اعتراف کردند. سعید گفت: همسر برادرم رحیم به عنوان کارگر خدمات وارد خانه افراد پولدار می‌شد و بعد از شناسایی محل نگهداری پول و طلا، ما برای اجرای نقشه سرقت وارد عمل می‌شدیم. متهم گفت: ما به این شیوه به چند خانه دستبرد زده بودیم که بازداشت شدیم.

سرهنگ کارآگاه «قاسم دستخال» رئیس پایگاه‌سوم پلیس‌آگاهی تهران گفت: تحقیقات پلیس برای بازداشت رحیم و همسرش در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار