فشار امریکا بر روسیه و چین برای وتو نکردن قطعنامه ضدایرانی
کد خبر: 1014223
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FqR
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
نماینده امریکا در سازمان ملل با اذعان به احتمال وتوی هرگونه قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت توسط روسیه و چین، گفت تحریم تسلیحاتی علیه ایران باید تمدید شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: در ادامه سیاست ضد ایرانی دولت امریکا و تلاش برای ممانعت از بهره‌بردن تهران از عواید توافق هسته‌ای، این بار کلی کرافت، نماینده واشنگتن در سازمان ملل بر لزوم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران تأکید کرد. به نوشته خبرگزاری «بلومبرگ»، کرافت بامداد چهار شنبه طی سخنرانی ویدئوکنفرانسی در نشست سالانه «انجمن امنیتی اَسپِن» اذعان کرد که روسیه و چین احتمالاً هر قطعنامه‌ای را علیه ایران وتو می‌کنند. بر این اساس، وی در این باره توضیح داد: «استراتژی جهان کامل همیشه این است که آن‌ها (روسیه و چین) رأی ممتنع بدهند و قطعاً وتو نکنند. با این حال، باید واقع‌بین باشیم. اکنون استراتژی این است که با دیگر اعضای شورای امنیت کار کنیم تا چین و روسیه را به گوشه‌ای فرستاده و توجیه‌شان کنیم». این دیپلمات امریکایی همچنین افزود: «ما ملزم هستیم که از کشور‌های عربی، اسرائیل و کشور‌های اروپایی محافظت کنیم. روسیه و چین هم نمی‌خواهند ایران به تسلیحات اتمی دست پیدا کند. ما همه این را می‌دانیم».

کرافت با ادعای اینکه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، انتخابی بین آزادی و استبداد است، گفت: «به نظرم این بسیار مهم است که ما [تلاش برای تمدید این قطعنامه را]به موقع آغاز کردیم، زیرا این، مسئله‌ای حیاتی است که برای چند نسل روی جهان اثر می‌گذارد». بلومبرگ همچنین دیروز در خبر دیگری نوشت که نمایندگی امریکا در سازمان ملل، نسخه جدیدی از پیش‌نویس قطعنامه خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در شورای امنیت توزیع کرده است. دولت امریکا در راستای سیاست ضد ایرانی خود، مدتی است که با متهم کردن تهران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱، خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران شده است. تحلیلگران بر این باورند که دولت امریکا تنها می‌تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد. با وجود اینکه مقامات واشنگتن به خوبی می‌دانند که روسیه و چین اجازه نمی‌دهند تحریم‌های تسلیحاتی ایران دوباره تمدید شود، با این حال به تلاش‌های خود برای تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت ادامه می‌دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار