یک فعال سیاسی: ترکمنچای نامیدن قرارداد ایران و چین مصداق تحریف است
کد خبر: 1014215
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FqJ
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
یک فعال سیاسی اصولگرا یا بیان اینکه هدف جریان تحریف بزرگنمایی مشکلات و ناکارآمد جلوه دادن دولت و نظام است، گفت: مصداق بارز فعالیت جریان تحریف، ترکمنچای نامیدن قرارداد ایران و چین است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حمیدرضا ترقی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به بیانات رهبری در خصوص جریان تحریف اظهار کرد: مخاطب ایشان برخی جریان‌های رسانه‌ای خارج و داخل کشور است که موضوعات مختلف را با هماهنگی مطرح کرده و در تلاش هستند تا نقاط ضعف را برجسته کنند و نقاط قوت را سیاه جلوه دهند.

وی ادامه داد: این جریان تلاش می‌کند هر خبری درباره دور زدن یا شکست دادن تحریم‌ها را وارونه جلوه دهند و به‌گونه‌ای عمل می‌کنند تا مردم نسبت به نظام بدبین شوند، نمونه بارز آن قرارداد ایران و چین است که خبرش در امریکا با عنوان فروش جزایر ایرانی به چین ساخته و از آن قرارداد به عنوان ترکمنچای یاد شد و در داخل کشور در فضای مجازی و مطبوعات، همین جریان ادامه می‌یابد تا مردم بدبین شوند، در حالی‌که هنوز این قرارداد نهایی نشده و به همین دلیل متن آن منتشر نشده و به مجلس شورای اسلامی ارسال نشده است. این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه هدف جریان تحریف بزرگنمایی مشکلات و ناکارآمد جلوه دادن دولت و نظام است، خاطرنشان کرد: همان‌طور که رهبری فرمودند تا وقتی جریان تحریف را در داخل و خارج کشور شکست ندهیم، تحریم‌ها هم شکست نمی‌خورد. با شکست جریان تحریف، مردم آگاهی کافی نسبت به موفقیت‌های کشور به دست آورده و خوشحال و امیدوار می‌شوند و تحت تأثیر شایعات قرار نمی‌گیرند.

ترقی راه مقابله با جریان تحریف را توجه مردم به منشأ اخبار دانست و گفت: ارتش سایبری منافقین در آلبانی با ایجاد چند هزار کانال خبری، در حال پمپاژ شایعه، دروغ و شبهه است بنابراین مردم باید به اخبار توجه کرده و هر خبری را که در فضای مجازی مشاهده می‌کنند، بازنشر ندهند. مردم به منشأ اخبار توجه داشته و با دقت و بصیرت اخبار را دنبال کنند. احزاب و فعالان سیاسی هم باید به آگاه‌سازی مردم کمک کنند و با روشنگری و ابهام‌زدایی اجازه موفقیت به جریان تحریف ندهند. وی در پایان گفت: رسانه‌های داخلی هم نباید خط خبری رسانه‌های خارجی را دنبال کنند. قوه قضائیه هم باید برخورد قاطعی با دست‌اندرکاران جریان تحریف در کشور داشته باشد زیرا اگر تحریف در داخل ستون پنجم نداشته باشد، موفق نمی‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار