پایان آبان‌ماه امسال پروژه بزرگراهی همدان ـ سنندج تکمیل می‌شود
کد خبر: 1014146
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FpC
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تا پایان آبان‌ماه امسال طول ارتقای گردنه صلوات‌آباد سنندج به 18 کیلومتر افزایش می‌یابد و تقریبا پروژه بزرگراهی سنندج ـ همدان تکمیل خواهد شد.
شهرام ملکی صبح امروز در جریان بازدید اعضای خانه احزاب ایران از پروژه‌های عمرانی استان کردستان اظهار کرد: وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح کشور با محدودیت اعتباری مواجه است.

وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان با تلاش و پیگیری مجموعه مدیریتی به ویژه استاندار، شرایط به گونه‌ای رقم خورده که اولویت به اجرای پروژه‌های ملی است.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان افزود: ارتقای گردنه صلوات‌آباد از جمله پروژه‌هایی است که به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم و نمایندگان در استان همواره مورد توجه بوده است.

ملکی خاطرنشان کرد: از مسیر 170 کیلومتری سنندج تا همدان تنها گردنه صلوات‌آباد به بزرگراه تبدیل نشده که سال 95 براساس مجموع مطالعاتی که مشاورین طی سنوات گذشته انجام داده بودند این پروژه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در دستور کار اداره‌کل راه و شهرسازی استان قرار گرفت.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تا پایان آبان‌ماه امسال طول ارتقای گردنه صلوات‌آباد سنندج به 18 کیلومتر افزایش می‌یابد و تقریبا پروژه بزرگراهی سنندج ـ همدان تکمیال خواهد شد.

وی افزود: این پروژه با مشخصات بهسازی و ارتقای وضعیت موجود به صورت باند دوم در دستور کار قرار گرفت که در همان سال با 60 میلیارد تومان اعتبار کلید خورد.

وی اظهار کرد: اعتباری که این پروژه با عنوان محور همدان ـ سنندج در پیوست قانون برنامه و بودجه داشت یک میلیارد و 800 میلیون تومان بود.

ملکی خاطرنشان کرد: یک پروژه 60 میلیارد تومانی در مقابل یک میلیارد و 800 میلیون تومان تعهد بود که امیدی به تامین مابقی اعتبار آن نبود.

وی تصریح کرد: با وجود تمام دغدغه‌هایی که در زمینه تامین اعتبار این پروژه داشتیم کار در قالب سه قطعه ترافیکی آغاز شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآوری کرد: براساس مناقصاتی که برگزار شد، 9 کیلومتر به شرکت جهاد نصر کرمانشاه، 5 کیلومتر به یکی از شرکت‌های بومی سنندج و قطعه آخر هم به جهاد نصر استان کردستان واگذار شد.

وی افزود: با زحماتی که مجموعه اداره کل راه و شهرسازی، مشاورین، مهندسین و ..کشیدند تا الان 11 کیلومتر از این پروژه در مقاطع تعریف شده به بهره‌برداری رسیده است که تا پایان آبان‌ماه امسال به 18 کیلومتر افزایش می‌یابد.

ملکی اظهار کرد: در بازدیدهای مسئولان اعم از وزیر و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تا این لحظه 57 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته است.

وی افزود: برای اتمام 18 کیلومتر این پروژه، 50 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است که پیگیری‌های لازم برای جذب این اعتبار انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اضافه کرد: امیدواریم با پیشرفت فیزیکی که در پروژه شاهد هستیم هرچه زودتر کار پایان و به بهره‌برداری برسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار