حدود ۳۰میلیون امریکایی غذای کافی ندارند
کد خبر: 1013532
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FfI
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
طبق اطلاعات اداره آمار امریکا که در روز چهارشنبه هفته‌گذشته منتشر شد، حدود ۳۰‌میلیون نفر از مردم این کشور در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا به غذای کافی دسترسی نداشته‌اند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، آمار‌های رسمی در امریکا نشان می‌دهد حدود ۳۰ میلیون امریکایی طی یک هفته گذشته به غذای کافی برای سیر نگهداشتن خودشان دسترسی نداشتند.

تازه‌ترین گزارش هفتگی «اداره آمار ایالات متحده امریکا» حاکی از آن است که حدود ۳۰ میلیون نفر از مجموع ۲۴۹ امریکایی که به نظرسنجی این اداره پاسخ دادند، اعلام کردند که طی هفته منتهی به ۲۱ جولای (۳۱ تیرماه) غذای کافی برای خوردن نداشتند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، گزارش اداره آمار امریکا که روز چهارشنبه هفته گذشته منتشر شد نشان می‌دهد، حدود ۱/ ۱۲ درصد از کسانی که به نظرسنجی و سؤال این اداره پاسخ دادند، کمبود مواد غذایی را تجربه کرده‌اند. گزارش اداره آمار امریکا همچنین نشان داد، ۶/ ۲۵ درصد از ۲۴۹ میلیون شرکت کننده در نظرسنجی این اداره مشکلات مرتبط با اجاره و سکونت را تجربه کردند و ۱/ ۴۰ درصد هم از دسترسی نداشتن به مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی در بحبوحه شیوع کرونا خبر دادند.

اسپوتنیک گزارش داد: «در حالی که همه‌گیری کووید۱۹ میلیون‌ها نفر (در امریکا) را از کار بیکار کرده است، بسیاری از امریکایی‌ها در حال تجربه وضعیت وخیمی هستند.»

طبق این گزارش، وزارت کار امریکا پنج‌شنبه هفته گذشته خبر داد که طی هفته گذشته ۴۳ /۱ نفر جدید از بیکار شدن خود در این کشور خبر دادند. «رایان سوییت» مدیر ارشد تحقیقات اقتصادی در مؤسسه «مودی آنالیتیکس» درباره وضعیت جاری امریکا به روزنامه «یواس‌ای تودی» گفت: «اقتصاد در خطر جدی عقبگرد به سمت رکود قرار دارد... مگر اینکه کنگره و دولت ترامپ قبل از اینکه کنگره به تعطیلات ماه آگوست خود برود به یک طرح بسته نجات مالی جدید برسند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار